Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

NATO svarsto Gruzijoje surengti karines pratybas ir atidaryti mokymų centrą

ELTA 2015.09.08 13:45

NATO svarsto apie galimybę Gruzijoje surengti karines pratybas ir atidaryti karių mokymų centrą, teigė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

NATO svarsto apie galimybę Gruzijoje surengti karines pratybas ir atidaryti karių mokymų centrą, teigė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

Pasak A. F. Rasmusseno, Aljansas planuoja sustiprinti Gruzijos ginkluotųjų pajėgų ir NATO bendradarbiavimą bei Gruzijos teritorijoje surengti karines pratybas.

Aljanso vadovas pabrėžė, kad NATO planuoja Gruzijoje atidaryti karių mokymų centrą.

NATO ir Gruzijos bendradarbiavimas prasidėjo 1994 metais, kai Tbilisis prisijungė prie Partnerystės taikos labui programos.

2008 metų balandį per Bukarešte vykusį NATO viršūnių susitikimą šalių lyderiai patvirtino, kad Gruzija ir Ukraina galėtų tapti Aljanso narėmis, jeigu atitiktų NATO standartus.

Praėjusią savaitę Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pateikė parlamentui įstatymo projektą, remiantis kuriuo, Ukraina „atsisako neprisijungusios valstybės statuso ir grįžta į kelią NATO narystės link“.

Kiek anksčiau A. F. Rasmussenas sakė, kad rugsėjį Velse vyksiančiame NATO viršūnių susitikime taip pat „bus priimti sprendimai dėl bendradarbiavimo su Ukraina sustiprinimo“, įskaitant finansinę paramą techniniam aprūpinimui, valdymui ir kontrolei, kibernetinei gynybai ir pagalbą kariniam personalui.

Po Krymo prijungimo prie Rusijos 2014-ųjų kovą NATO padidino karines pajėgas prie Rusijos sienos – į Juodąją jūrą pasiuntė karinius laivus ir sustiprino oro policijos misijas Baltijos šalių oro erdvėje.

Balandį, vykstant mūšiams Rytų Ukrainoje, siekiant paremti NATO sąjungininkes JAV taip pat pasiuntė keturias karių kuopas į Lenkiją, Latviją, Lietuvą ir Estiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi