Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.02 07:25

Vokietija: Rusija nutraukė partnerystę su Europa

BNS 2014.09.02 07:25

Rusija „faktiškai nutraukė savo partnerystę“ su Europa ir nori kurti naują tvarką, pirmadienį pareiškė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas.

Rusija „faktiškai nutraukė savo partnerystę“ su Europa ir nori kurti naują tvarką, pirmadienį pareiškė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas.

„Mes norime partnerystės ir gerų kaimyniškų santykių (su Rusija)“, tačiau tik tuomet, jeigu Maskva pakeis savo politiką ir kad bus „grįžta prie pagarbos šalių teisėms“, J. Gauckas sakė per ceremoniją Gdanske, minint Vokietijos invazijos į Lenkiją, pradėjusios Antrąjį pasaulinį karą, 75-ąsias metines.

Priminęs apie pokario susitaikymo tarp vokiečių ir lenkų „stebuklą“, J. Gauckas sakė esantis nusivylęs įvykių raida Rusijoje.

„Tikėjome ir norėjome tikėti, kad Rusija, Tolstojaus ir Dostojevskio šalis, irgi gali būti Europos dalimi“, – pabrėžė jis.

„Buvome sukrėsti, kai susidūrėme su nauju konfliktu prie Europos sienų. Ginkluotu konfliktu, kuriuo siekiama nustatyti naujas sienas ir įvesti naują tvarką. Faktas, kad mūsų žemyno stabilumui ir taikai dar kartą iškilo pavojus“, – pridūrė J. Gauckas.

Pasibaigus Šaltajam karui „ES, NATO ir didžiosios pramonės valstybės kūrė ypatingus ryšius su Rusija ir integravo ją įvairiais būdais. Rusija faktiškai nutraukė šią partnerystę“, pažymėjo jis.

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis, kalbėjęs prieš pasisakant J. Gauckui, paragino rasti „drąsos ir ryžto“, priešinantis „tiems, kurie grasina tarptautinei tvarkai, taikai ir laisvei“.

Anksčiau pirmadienį Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas perspėjo, kad karas gali išplisti už Ukrainos rytinio regiono ribų ir ragino įvesti Europos ir euroatlantiniame solidarumo „praktinį matmenį“, artėjant šią savaitę vyksiančiam svarbiam NATO viršūnių susitikimui, per kurį Aljansas gali sustiprinti savo vaidmenį Rytų Europos šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi