Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.01 19:10

Pakistano protestuotojai dalyvauja susirėmimuose su policija, kariai atsiėmė valstybinės televizijos kan

BNS 2014.09.01 19:10

Pakistano kariuomenė ir sukarintos pajėgos pirmadienį atsiėmė valstybinės televizijos PTV būstinę Islamabade po to, kai minia prieš vyriausybę nusiteikusių protestuotojų šturmavo jos pastatą ir nutraukė kanalo transliaciją.

Pakistano kariuomenė ir sukarintos pajėgos pirmadienį atsiėmė valstybinės televizijos PTV būstinę Islamabade po to, kai minia prieš vyriausybę nusiteikusių protestuotojų šturmavo jos pastatą ir nutraukė kanalo transliaciją.

Opozicijos lyderių buvusio kriketo žaidėjo Imrano Khano ir dvasininko Tahiro ul Qadri vadovaujami protestuotojai jau prieš kelias savaites išėjo į gatves, mėgindami nuvesti premjero Nawazo Sharifo vyriausybę.

Savaitgalį protestai peraugo į protestuotojų kruvinus susirėmimus su policija centrinėje miesto dalyje prie vyriausybės pastatų ir ambasadų, per kuriuos žuvo trys žmonės.

Kariškių per 1999 metų perversmą nuverstas N. Sharifas sugebėjo sugrįžti į valdžią po pergalingų rinkimų praėjusių metų gegužę ir dabar atsisako trauktis iš valdžios, o protestuotojų lyderiai nesutinka su juo derėtis.

Pavieniai protestuotojų susirėmimai su saugumo pajėgomis prasidėjo pirmadienio rytą ir tęsėsi visą dieną. Protestuotojams įsiveržus į nacionalinės televizijos PTV būstinę, nutrūko PTV ir jos tarnybos anglų kalba „PTV World“ transliacijos.

Šioje branduolinį ginklą turinčioje valstybėje, kurioje valdžią dažniau pakeičia kariniai perversmai negu rinkimai, kariuomenė gali suvaidinti lemiamą vaidmenį tolesnėje šio konflikto įvykių raidoje, nors iki šiol ji tiesiogiai į įvykius nesikišo, išskyrus susitikimus su protestuotojų lyderiais ir raginimus pademonstruoti savitvardą.

Armijos vadas generolas Raheelas Sharifas pirmadienį buvo susitikęs su premjeru N. Sharifu, tačiau jų pokalbio turinys neskelbiamas.

Gynybos ministras Khawaja Asifas sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kad vyriausybė rengiasi pasirinktinai smogti protestuotojams, gal vėliau pirmadienį, ir perspėjo demonstrantus, kad nepultų vyriausybės pastatų.

„Valstybės įsakymai turi būti vykdomi. Mes tikimės imtis lemiamo veiksmo vėliau šiandien, – ne vėlai vakare, bet kiek anksčiau, – sakė jis. – Aš asmeniškai jaučiu, kad artimiausios kelios valandos lems įvykių eigą“.

Protestuotojai, įsirengę stovyklas prie Islamabado nuo rugpjūčio vidurio, paralyžiuoja sostinės centro gyvenimą, sukelia didžiules eismo spūstis. Protestų vieta, kur daugelis miega, prišiukšlinta ir užteršta dvokiančiomis atmatomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi