Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Putinas paragino aptarti Rytų Ukrainos „valstybingumo“ klausimą

BNS 2015.09.08 13:45

Per derybas dėl konflikto rytinėje Ukrainoje sureguliavimo turi būti aptartas ir šio regiono „valstybingumo“ klausimas, sekmadienį pareiškė V. Putinas, sugriežtindamas Maskvos reikalavimus dėl krizės išsprendimo.

Per derybas dėl konflikto rytinėje Ukrainoje sureguliavimo turi būti aptartas ir šio regiono „valstybingumo“ klausimas, sekmadienį pareiškė V. Putinas, sugriežtindamas Maskvos reikalavimus dėl krizės išsprendimo.

„Reikia nedelsiant pradėti turiningas derybas, ir ne techniniais klausimais, bet visuomenės politinės organizacijos ir valstybingumo pietryčių Ukrainoje klausimais, kad būtų galima besąlygiškai užtikrinti teisėtus žmonių, kurie ten gyvena, interesus“, – citavo V. Putino interviu Rusijos naujienų agentūros ir televizijos.

Interviu jis taip pat pažymėjo, kad Ukrainos pietryčiuose reikia „nedelsiant nutraukti karinius veiksmus ir pradėti infrastruktūros atstatymą.“

Rusija anksčiau tik ragino įvedant decentralizuotą federacinę sistemą suteikti didesnes teises rytiniams Ukrainos regionams, kuriuose gyvena daugiausia rusakalbiai.

Interviu, kuri buvo užrašyta penktadienį, V. Putinas tiesiogiai nekomentavo Vakarų planų paskelbti Rusijai papildomas sankcijas.

Tačiau V. Putinas kaltę dėl krizės Ukrainoje suvertė Vakarams, kurie, anot jo, vasario mėnesį parėmė „perversmą“ prieš prokremlišką prezidentą Viktorą Janukovyčių.

„Jeigu kas mano, jog situacija, kai tiesiu taikymu bus apšaudomi pietryčių Ukrainos miestai ir gyvenvietės, o patys (separatistų) gynėjai į tai niekaip nereaguos, bet tik lauks pažadėtų derybų, tai tie žmonės yra patekę į kažkokių iliuzijų nelaisvę“, – pridūrė jis.

V. Putinas neigė, kad Maskva yra pasiuntusi kautis į Ukrainą savo reguliarias pajėgas, bet prorusiški sukilėliai pripažino, jog jiems padeda „atostogaujantys“ rusų kariai.

V. Putino atstovas: Ukrainos rytai turėtų likti šios šalies dalis

V. Putino atstovas sekmadienį pareiškė, jog Rytų Ukrainos rajonai, kuriuose prorusiški separatistai kovoja su Ukrainos vyriausybinėmis pajėgomis, turėtų likti šios šalies dalis, ir pavadino Ukrainos krizę vidaus konfliktu.

Dmitrijus Peskovas kalbėjo po to, kai Rusijos žiniasklaida citavo V. Putino raginimą surengti prasmingas separatistų ir Kijevo derybas dėl tokių klausimų, kaip „visuomenės politinė organizacija ir valstybingumas pietryčių Ukrainoje, kad būtų besąlygiškai užtikrinti teisėti žmonių, kurie ten gyvena, interesai“.

„Tai ne konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos, tai – Ukrainos vidaus konfliktas“, – žurnalistams sakė D. Peskovas.

Paklaustas, ar „Novorosija“ – kaip ginčijamą regioną vadina separatistai – turėtų likti Ukrainos dalis, jis atsakė: „Žinoma“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi