Pasaulyje

2014.08.31 16:00

Islandija dėl naujo išsiveržimo netoli ugnikalnio nustatė aukščiausią pavojaus aviacijai lygį

BNS2014.08.31 16:00

Islandijoje dėl naujo išsiveržimo netoli didžiausio šalies ugnikalnio pareigūnai sekmadienį nustatė aukščiausią – raudonąjį – pavojaus aviacijai lygį.

Islandijoje dėl naujo išsiveržimo netoli didžiausio šalies ugnikalnio pareigūnai sekmadienį nustatė aukščiausią – raudonąjį – pavojaus aviacijai lygį.

Šis pavojaus lygis reiškia draudimą lėktuvams skraidyti žemiau nei 1,8 km aukštyje 18,5 km spinduliu aplink Baurdarbungos ugnikalnį.

„Visi oro uostai atidaryti. Tas rajonas niekaip nepaveikia jokio oro uosto“, – sakoma Civilinės saugos biuro pareiškime.

Tai jau trečias kartas per savaitę, kai Islandija paskelbia raudonąjį pavojaus aviacijai lygį dėl seisminio aktyvumo netoli Baurdarbungos.

Naujausias išsiveržimas įvyko maždaug tame pačiame rajone kaip ir penktadienį įvykęs išsiveržimas, pranešė pareigūnai.

Islandijos pietryčiuose esanti Baurdarbunga yra antra pagal aukštį šalies viršukalnė.

Didelis sprogimas prie Baurdarbungos, esančios po didžiausiu Europos ledynu, gali prognozuoti pasaulinio kelionių chaoso, kurį prieš ketverius metus sukėlė kitas Islandijos ugnikalnis, pasikartojimą.

Pelenų debesis, išsiveržęs iš Eijafjadlajokudlio ugnikalnio 2010 metų balandį, privertė šešioms dienoms uždaryti didžiąją dalį Europos oro erdvės. Tai buvo didžiausias oro erdvės uždarymas nuo Antrojo pasaulinio karo; dėl jo buvo įstrigę daugiau kaip 8 mln. keleivių.

Baurdarbungos apylinkes pastarąją savaitę krėtė tūkstančiai požeminių smūgių. Žmonės iš teritorijų aplink tą ugnikalnį, esantį Islandijos centrinėje dalyje, buvo evakuoti.

Baurdarbunga priklauso kitam vulkaniniam masyvui negu Eijafjadlajokudlis.

Raudonojo lygio pavojus rodo, kad išsiveržimas gali tuojau įvykti arba jau yra prasidėjęs ir egzistuoja reikšmingo pelenų išmetimo tikimybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.