Pasaulyje

2015.09.08 13:45

D. Cameronas prisipažįsta besinervinantis dėl Škotijos nepriklausomybės referendumo

BNS2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad nervinasi, tačiau tiki, kad škotai balsuos prieš pasitraukimą iš Jungtinės Karalystės ateinantį mėnesį vyksiančiame referendume.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad nervinasi, tačiau tiki, kad škotai balsuos prieš pasitraukimą iš Jungtinės Karalystės ateinantį mėnesį vyksiančiame referendume.

Apklausoms rodant, kad nepriklausomybės šalininkai pagal populiarumą atsilieka nuo dabartinės padėties išsaugojimo stovyklos, D. Cameronas sakė esantis įsitikinęs, kad atsiskyrimo priešininkų argumentai randa atgarsį tarp rinkėjų ir kaltino atsiskyrimo šalininkus agresyviu spaudimu oponentams.

„Esu emocingas ir nervingas. Tačiau nervingas tik dėl to, kad tai itin svarbu“, – jis sakė šeštadienį paskelbtame interviu dienraščiui „Scottish Daily Mail“.

„Manau, kad debatai vyksta gerai. Manau, kad per kelis pastaruosius savo apsilankymus, tai pajutau verslo bendruomenėje. Komentarai ramesni, argumentai geresni, o aš jaučiuosi labiau įsitikinęs. Tačiau, tai masinis sprendimas, tad natūralu būti ir emocingam, ir nervingam“, – sakė D. Cameronas.

Šią savaitę D. Cameronas, daugiausia laikęsis nuošaliau nuo debatų dėl savo Konservatorių partijos nepopuliarumo Škotijoje, dvi dienas ten praleido, artėjant rugsėjo 18 dieną rengiamam referendumui, kuriame škotai nuspręs, ar reikia nutraukti 307 metus trukusią sąjungą su Anglija ir Velsu.

Penktadienį dienraščio „Scottish Daily Mail“ paskelbti apklausos rezultatai rodo, jog nepriklausomybės šalininkų padaugėjo nuo 43 proc. iki 47 procentų.

Tuo metu nepriklausomybės priešininkų sumažėjo nuo 57 proc. iki 53 proc., todėl jų stovyklos pranašumas nuo 14 procentinių punktų sumažėjo iki šešių.

Kai kurių kitų agentūrų surengtos apklausos rodo, kad dabartinės padėties išlaikymo šalininkų pozicijos yra tvirtesnės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.