Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija pasipiktino Lenkijos poelgiu ir pagrasino atsaku

BNS 2015.09.08 13:45

Lenkijai penktadienį neleidus lėktuvui, kuriuo skrido Rusijos gynybos ministras, įskristi į jos oro erdvę, Maskva reagavo piktai.

Lenkijai penktadienį neleidus lėktuvui, kuriuo skrido Rusijos gynybos ministras, įskristi į jos oro erdvę, Maskva reagavo piktai.

Šis incidentas įvyko padidėjus įtampai tarp abiejų šalių dėl Rusijos karių invazijos į Ukrainą ir paramos promaskvietiškiems separatistams.

Rusijos laineris Tu-154, kuris skraidino gynybos ministrą Sergejų Šoigu namo iš Slovakijos, nebuvo įleistas į Lenkijos oro erdvę, sakė Lenkijos kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Piotras Walatekas.

„Skrydis, kuriuo Rusijos gynybos ministras vyko (į Slovakiją), buvo deklaruotas kaip civilinis. Tuo metu grįžtant jis buvo įvardytas kaip karinis skrydis. – P. Walatekas sakė naujienų televizijai TVN24. – Rusija anksčiau nebuvo pateikusi prašymo dėl karinio skrydžio Lenkijos oro erdvėje. Dėl to tokio leidimo ji neturėjo.“

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pranešimą, kuriame tokį Lenkijos sprendimą pavadino „šiurkščiu bendravimo tarp valstybių normų ir etikos pažeidimu“ bei perspėjo, kad tai neliks be atsako. Rusijos lėktuvas turėjo skubiai grįžti į Bratislavą dėl degalų stygiaus, todėl skrydžio saugumui buvo iškilęs pavojus, pabrėžė ministerija.

S. Šoigu lėktuvas netrikdomai praskrido virš Lenkijos vėliau penktadienį, kai skrydžio statusas buvo pakeistas į civilinį.

Lenkija yra smarkiai susirūpinusi dėl ginkluoto konflikto kaimyninėje Ukrainoje. Varšuva palaiko Ukrainos provakarietišką vyriausybę, Lenkijos lyderiai smerkia agresiją Rytų Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi