Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Baltijos šalių URK ragina stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetai (URK) ragina Europos Sąjungą (ES) ir NATO stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina ir įvesti platesnes ekonomines bei politines sankcijas Rusijai.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetai (URK) ragina Europos Sąjungą (ES) ir NATO stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina ir įvesti platesnes ekonomines bei politines sankcijas Rusijai.

Penktadienį išplatintame URK pareiškime griežtai smerkiamas Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimas į Ukrainos teritoriją.

„Tikslingi Rusijos Federacijos veiksmai, pažeidžiantys dvišalius ir daugiašalius susitarimus dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo, ir jos tiesioginė parama teroristų kariniams daliniams kelia grėsmę ne tik Ukrainos ir jos kaimyninių šalių, bet ir Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybių narių saugumui ir stabilumui Europoje“, – teigiama dokumente.

Baltijos valstybių parlamentarai kreipėsi į ES ir NATO politinius lyderius, ES ir NATO valstybių narių parlamentus bei visą tarptautinę bendruomenę ir ragina imtis skubių veiksmų, siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą ir visų ES ir NATO valstybių narių saugumą.

„Raginame 2014 m. rugpjūčio 30 d. vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime ir 2014 m. rugsėjo 4–5 d. vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime pareikalauti nedelsiant išvesti Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas iš Ukrainos teritorijos ir priimti sprendimus dėl tolesnių veiksmų, įskaitant karinio bendradarbiavimo su Ukraina stiprinimą ir platesnių ekonominių ir politinių sankcijų Rusijos Federacijai taikymą“, – rašoma pareiškime.

Jame pabrėžta kiekvienos suverenios valstybės teisė ir laisvė spręsti dėl savo ateities, pasirinkti užsienio politikos kryptį ir priimti sprendimus dėl stojimo į tarptautines organizacijas ir aljansus be jokio išorės spaudimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi