Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.29 15:17

V. Putinas: rusai ir ukrainiečiai – praktiškai viena tauta

BNS 2014.08.29 15:17

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad krizė Ukrainoje yra tragedija, o ukrainiečiai ir rusai yra „praktiškai viena tauta“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad krizė Ukrainoje yra tragedija, o ukrainiečiai ir rusai yra „praktiškai viena tauta“.

„Žmonės, kurie turi savo požiūrį į istoriją ir į mūsų šalies istoriją, galbūt su manimi ginčytųsi, bet man atrodo, kad rusų ir ukrainiečių tautos yra praktiškai viena tauta“, – V. Putinas sakė viename jaunimo forume netoli Maskvos.

„Manau, kad iš principo tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, yra didžiulė bendra mūsų tragedija, ir reikia padaryti viską, kad ji baigtųsi kiek galima greičiau“, – pabrėžė jis.

Jis taip pat pareiškė, kad nors Vakarų Ukrainą sieja istoriniai ryšiai su Europa, ta Ukrainos dalis neturėtų primetinėti savo požiūrio rytų Ukrainai, jau keturis mėnesius krečiamai prorusiškų separatistų sukilimo.

„Pas juos natūraliai klostėsi ypatingi santykiai su katalikų pasauliu, su savo kaimynais; vyko kalbų ir kultūrų tarpusavio mainai. Tačiau jie (vakarų ukrainiečiai) neturėtų primetinėti savo pažiūrų visai Ukrainos liaudžiai“, – sakė V. Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi