Pasaulyje

2014.08.29 13:16

Rusija apie NATO palydovines nuotraukas: pramanus girdime nuolat

DELFI.lt2014.08.29 13:16

Rugpjūčio 28 d. NATO paviešino palydovines nuotraukas, iš kurių matyti, kad Rusijos artilerija yra Ukrainos teritorijoje ir šalia sienos su Ukraina.

Rugpjūčio 28 d. NATO paviešino palydovines nuotraukas, iš kurių matyti, kad Rusijos artilerija yra Ukrainos teritorijoje ir šalia sienos su Ukraina.

Taip pat iš paviešintų nuotraukų matyti, kad 50 kilometrų atstumu nuo Ukrainos sienos dislokuojama Rusijos šarvuotoji technika.

„Per pastarąsias dvi savaites mes pastebėjome, kad Rusijos karinės intervencijos lygis ir rafinuotumas ryškiai padidėjo, – olandų brigados generolas Nico Takas, vadovaujantis NATO krizių valdymo centrui, sakė žurnalistams NATO kariuomenės būstinėje netoli Monso, Belgijoje.

S. Lavrovas: pramanus girdime nuolat

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsakydamas į klausimą, ar Ukrainoje yra Rusijos karių, pirmadienį per susitikimą su kolega iš Irano pareiškė, kad tikrų faktų pateikta nebuvo, o „įvairiausius pramanus girdime nuolat“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pramanais pavadino informaciją apie Rusijos karių įsiveržimą į Ukrainos teritoriją.

„Įvairiausių pramanų girdime nuolat, tačiau mums nė karto nebuvo pateikta faktų“, – per spaudos konferenciją Maskvoje pareiškė Rusijos diplomatijos vadovas.

Anot S. Lavrovo, „būta pranešimų, kad yra palydovo darytų nuotraukų, kurios neva parodo Rusijos karių judėjimą“.

„Paaiškėjo, kad tai buvo kompiuteriniai žaidimai – vaizdai, paimti iš ten. Ir naujausi kaltinimai tokio pat pobūdžio“, – teigia Rusijos diplomatijos vadovas.

Jis pridūrė, kad Rusijos reakcija į NATO metamus kaltinimus bus „tolimesnės pastangos nutraukti kraujo praliejimą Ukrainą ir dialogo siekis“.

NATO išplatino nuotraukas

DELFI primena, kad Ukraina ketvirtadienį apkaltino Rusiją, kad ši įvedė kariuomenę į pietrytinę šalies dalį, siekdama paremti prorusiškus separatistus.

N. Takas Rusijos veiksmus vadino „įsiveržimais“, o ne invazija.

Vienoje rugpjūčio 21 dienos palydovinėje nuotraukoje matyti, kaip Rusijos kariuomenės daliniai su savaeige artilerija juda kolona Krasnodono rajone Ukrainoje – teritorijoje, kurią kontroliuoja prorusiški separatistai.

Kitoje nuotraukoje, kuri buvo padaryta rugpjūčio 23 dieną, matyti, kad savaeigė artilerija buvo užėmusi šaudymo pozicijas Krasnodone, o ją palaikė logistikos automobiliai, kuriais, kaip manoma, buvo papildoma amunicija ir ištekliai, nurodė NATO.

„Tai labai moderni įranga, kuriai reikia gerai apmokytos komandos. Tokioms komandoms paruošti reikia ilgų mėnesių. Visai nepanašu, kad tai būtų separatistų daliniai“, – pareiškė N.Takas.

„Rusija siekia užkirsti kelią separatistų pralaimėjimui ir nori išlaikyti šią teritoriją. Paskutinio laikotarpio antplūdis, o dabar net tiesioginis Rusijos karių įsitraukimas (į veiksmus) Ukrainoje tai rodo“, – sakė jis.

Pasak jo, vaizduose matoma ginkluotė tėra ledkalnio viršūnė, kalbant apie apie visus Rusijos pajėgų ir ginkluotės judėjimus.

„Mes taip pat pastebėjome daugybę modernių ginklų, tarp kurių yra ir priešlėktuvinės gynybos sistemų, artilerijos, tankų ir šarvuočių, perduodamų separatistų pajėgoms Ukrainos rytuose“, – sakė N.Takas.

„Šių ginklų, taip pat gausių Rusijos kovinių pajėgų buvimas Ukrainoje daro padėtį vis grėsmingesnę“, – nurodė jis.

Nors NATO išreiškė susirūpinimą dėl padėties Ukrainoje, 28 valstybių Aljansas, kuriame dominuoja JAV, vėl pakartojo, kad neketina karinėmis priemonėmis kištis į Ukrainą, kuri nėra NATO narė.

Aljansas sustiprino savo narių saugumą regione ir kitą savaitę Velse per viršūnių susitikimą svarstys naujas priemones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.