Pasaulyje

2012.10.12 11:55

„Hezbollah“ prisipažino į Izraelį siuntusi bepilotį lėktuvą

ELTA2012.10.12 11:55

Libano šiitų judėjimo „Hezbollah“ lyderis pareiškė, kad praėjusią savaitę Izraelyje numuštą bepilotį lėktuvą siuntė jo grupuotė, pranešė BBC. 

Libano šiitų judėjimo „Hezbollah“ lyderis pareiškė, kad praėjusią savaitę Izraelyje numuštą bepilotį lėktuvą siuntė jo grupuotė, pranešė BBC.

Šeichas Hassanas Nasrallah „Hezbollah“ judėjimo televizijos kanalui „al-Manar“ sakė, kad bepilotis lėktuvas, kurį jie nusiuntė į Izraelį, praskrido virš „jautrių objektų“ Izraelyje.

Pasak H. Nasrallah, bepiločio lėktuvo dalys buvo surinktos Libane, bet pagamintos Irane. Pasak korespondentų, tai reta užuomina apie tai, kad Teheranas grupuotei „Hezbollah“ teikia karinę paramą. Korespondentai mano, kad, kalbėdamas apie „jautrius objektus“, „Hezbollah“ lyderis turėjo omenyje Izraelio branduolinį reaktorių.

Bepilotis lėktuvas buvo pastebėtas praėjusio šeštadienio rytą virš Viduržemio jūros Gazos ruožo rajone. Kai skraidymo aparatas kirto sieną, jo pasitikti pakilo Izraelio naikintuvai, kurie jį lydėjo daugiau kaip 50 kilometrų virš Negevo dykumos šalies pietuose. Po to jis buvo numuštas virš negyvenamos vietovės netoli sienos su Vakarų krantu.

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sakė, kad Izraelis atkakliai saugo savo sienas ir prieš keliamą grėsmę imsis agresyvių veiksmų.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.