Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Sirijos sukilėliai pagrobė 43 Fidžio karius, apsupo JT taikdarius

BNS 2015.09.08 13:45

Sirijos sukilėliai penktadienį, kelios valandos po to, kai įkaitais paėmė 43 karius iš Fidžio, Golano aukštumose apsupo dešimtis taikdarių filipiniečių ir pareikalavo, kad jie sudėtų savo ginklus, pranešė pareigūnai.

Sirijos sukilėliai penktadienį, kelios valandos po to, kai įkaitais paėmė 43 karius iš Fidžio, Golano aukštumose apsupo dešimtis taikdarių filipiniečių ir pareikalavo, kad jie sudėtų savo ginklus, pranešė pareigūnai.

75 filipiniečiai iš Jungtinių Tautų (JT) taikos palaikymo pajėgų gynė du postus siriškoje Golano aukštumų dalyje ir buvo pasirengę priešintis, o ne pasiduoti, sakė jų vadas Maniloje.

„Mes galime naudoti mirtiną jėgą gindami JT objektus“, – žurnalistams sakė pulkininkas Roberto Ancanas.

„Tiesiog norėčiau pabrėžti, kad mūsų kariai yra gerai ginkluoti, jie yra gerai parengti ... Jie yra labai drausmingi kariai taikdariai“, – pridūrė jis.

Sirijos sukilėliai, tarp jų – kovotojai iš „al Qaeda“ padalinio „al Nusra Front“, trečiadienį šturmavo Golano aukštumų perėją ties Kuneitra ir išprovokavo susišaudymą su Izraelio kariais.

Kuneitra yra vienintelė perėja tarp Sirijos ir Izraelio kontroliuojamos šio strateginę reikšmę turinčio plokščiakalnio dalies.

Ketvirtadienį sukilėliai sučiupo 43 JT atskyrimo stebėtojų pajėgų (UNDOF) narius iš Fidžio, privertė juos atiduoti savo ginklus ir paėmė juos įkaitais.

R. Ancanas sakė, kad tada sukilėliai, pasinaudodami vienu angliškai kalbančiu įkaitu iš Fidžio, perdavė taikdariams filipiniečiams savo reikalavimą jiems sudėti ginklus.

Fidžio premjeras Voreqe Bainimarama penktadienį sakė, kad vyksta derybos dėl įkaitų paleidimo, ir pridūrė, jog manoma, kad įkaitai yra saugūs.

„Noriu patikinti šių karių šeimas, jog darome visa, kas įmanoma, kad užtikrintume jų saugų sugrįžimą“, – sakoma V. Bainimaramos pareiškime.

„Naujausia mūsų turima informacija yra ta, kad jie yra saugūs, ir galiu dabar pasakyti, kad derybos dėl jų paleidimo jau prasidėjo“, – nurodė jis ir pridūrė, kad Fidžis „kaip valstybė vieningai meldžiasi už jų saugų sugrįžimą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.