Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.29 13:37

JT: Sirijos pabėgėlių skaičius viršijo 3 mln.

BNS 2014.08.29 13:37

Iš pilietinio karo draskomos Sirijos jau pabėgo daugiau kaip 3 mln. gyventojų, milijonas jų – vien per pastaruosius vienus metus, penktadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).

Iš pilietinio karo draskomos Sirijos jau pabėgo daugiau kaip 3 mln. gyventojų, milijonas jų – vien per pastaruosius vienus metus, penktadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).

„Intensyvėjanti Sirijos pabėgėlių krizė šiandien viršys rekordinę 3 mln. žmonių (ribą)“, – sakoma JT pabėgėlių agentūros pareiškime, kuriame priduriama, kad į šį skaičių neįtraukta šimtai tūkstančių kitų žmonių, kurie taip pat pabėgo iš Sirijos, bet neužsiregistravo kaip pabėgėliai.

Mažiau nei prieš metus registruotų Sirijos pabėgėlių skaičius buvo 2 mln., nurodė UNHCR, kuri, aiškindama pabėgėlių srauto padidėjimą, atkreipia dėmesį į „vis siaubingesnes sąlygas šalies viduje“.

UNHCR kalba apie „miestus, kur gyventojai yra apsupti“, „žmones, kurie pradeda badauti“ ir „civilius gyventojus, į kuriuos taikomasi ar kurie nesirenkant žudomi“.

Konfliktas Sirijoje, kuris vis labiau fragmentuojasi, nuo savo pradžios 2011 metų kovą pareikalavo daugiau kaip 191 tūkst. gyvybių.

Neskaitant pabėgėlių, pačioje Sirijoje dar 6,5 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio kažkur kitur. Tai reiškia, kad beveik 50 proc. visų sirų buvo priversti bėgti iš savo namų, nurodo UNHCR, kuri pažymi, kad daugiau kaip pusė tokių žmonių yra vaikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi