Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.29 13:15

Separatistai skelbia neprašytas nuolaidas „apsuptiems“ ukrainiečiams

BNS 2014.08.29 13:15

Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų sukilėlių lyderis Aleksandras Zacharčenka penktadienį pareiškė atsižvelgęs į Rusijos prezidento Vladimiro Putino prašymą ir sutikęs atidaryti koridorių, kuriuo galėtų atsitraukti apsupti Ukrainos kariai.

Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų sukilėlių lyderis Aleksandras Zacharčenka penktadienį pareiškė atsižvelgęs į Rusijos prezidento Vladimiro Putino prašymą ir sutikęs atidaryti koridorių, kuriuo galėtų atsitraukti apsupti Ukrainos kariai.

V. Putinas anksčiau penktadienį paragino sukilėlius Rytų Ukrainoje atverti koridorių, kuriuo galėtų būti išvestos Kijevo vyriausybės pajėgos.

Tačiau separatistų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ premjeras A. Zacharčenka sakė televizijai „Rossija 24“, kad Ukrainos vyriausybės kariai turėtų palikti savo karines mašinas ir šaudmenis.

„Labai gerbdami Vladimirą Vladimirovičių Putiną, prezidentą šalies, kuri mums padeda – visų pirma morališkai, esame pasiruošę suteikti Ukrainos daliniams, apsuptiems tuose katiluose, humanitarinius koridorius – su sąlyga, kad bus atiduota sunkioji ginkluotė ir šaudmenys, kad tie ginklai ir šaudmenys ateityje negalėtų būti naudojami prieš mus“, – televizija citavo sukilėlių lyderį.

Ukrainos kariuomenė penktadienį pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino raginimas prorusiškiems sukilėliams atverti „humanitarinį koridorių“ įrodo, jog separatistai yra tiesiogiai kontroliuojami Kremliaus.

Kaip nurodoma Kijevo kariškių pranešime, V. Putino raginimas rodo tik viena – jog „tie žmonės (separatistai) yra vadovaujami ir kontroliuojami tiesiogiai iš Kremliaus“.

Anksčiau penktadienį V. Putinas paragino separatistus leisti atsitraukti apsuptoms Ukrainos vyriausybės pajėgoms, nurodė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Raginu pasipriešinimo pajėgas atverti humanitarinį koridorių Ukrainos kariškiams, patekusiems į apsiaustį, siekiant išvengti beprasmių aukų – suteikti jiems galimybę netrikdomai išeiti iš kovos veiksmų rajono, grįžti pas savo šeimas, grąžinti juos motinoms, žmonoms ir vaikams, skubiai suteikti medicinos pagalbą sužeistiesiems per karinę operaciją“, – sakoma V. Putino pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi