Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.29 13:14

Skelbiama, kad Rusijos tankai jau pasiekė savo svarbų tikslą Ukrainoje

DELFI.lt 2014.08.29 13:14

Netoli Ukrainos Mariupolio miesto užfiksuota 60 rusų tankų, praneša TSN.ua.

Netoli Ukrainos Mariupolio miesto užfiksuota 60 rusų tankų, praneša TSN.ua.

Mariupolis žymi svarbią geopolitinę Luhansko-Donecko-Mariupolio liniją, kuri plačiu frontu atveria priėjimą prie Azovo jūros.

Prie Ukrainos Mariupolio miesto Rusijos kariai rengiasi dar vienam įsiveržimui į Ukrainos gilumą, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Skelbiama, kad netoliese minėtojo miesto pastebėta 60 Rusijos tankų, informuoja TSN.ua. Kaip pažymi žurnalistai, kariai karinę techniką perdažė vadinamosios Naujosios Rusijos spalvomis. Šiuo metu Rusijos pajėgų karių grupės iš Novoazovsko juda į Mariupolį. Ukrainos Bezymianos gyvenvietėje jie iš minosvaidžio apšaudė Ukrainos pajėgų postą. Kaip skelbia Ukrainos žvalgyba, rusai įsitvirtino minėtoje gyvenvietėje ir šiuo metu yra maždaug 20 kilometrų atstumu nuo Mariupolio.

„Mums tenka nuolat keisti pozicijas, nes šaudymo sekėjai nuolat į mus nukreipia priešo ugnį. Ką tik sulaikėme vieną šaudymo sekėją, kuris į mus nukreipdavo „Grad“ sistemą“, – pasakoja vienas Ukrainos karys.

„Iš Rusijos teritorijos įvažiavo 50 tankų, o pas mus tik 7 prieštankinė kovos mašinos. Viskas, daugiau neturime, kaip pasipriešinti tankams. Dar turime kelis 1962 metų gamybos kulkosvaidžius (...)“, – sako kitas karys.

„Vyksta įsiveržimas iš Rusijos, tai akivaizdu. Tuo įsitikinome dar vakar, kai į Novoazovską įriedėjo tankai su Rusijos vėliava ir kariais“, – pasakoja Ukrainos kariai.

Rusijos pajėgos įsitvirtina Novoazovske, galimas naujas puolimas

Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje padėtis per pastarąją parą žymiai pablogėjo. Rusijos reguliariosios armijos daliniai ir separatistų kovotojai tęsia puolimą Ukrainos teritorijoje.

Apšaudę iš sistemų „Grad“ Novoazovsko miestą ir jį užėmę, rusai pradėjo stiprinti savo pozicijas, skelbia TSN.

Šiuo metu mieste yra apie 30 karinės technikos vienetų su Rusijos vėliavomis, skelbia Ukrainos Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba.

Ukrainos kariai, siekdami išsaugoti gyvybes, atsitraukė. Rusų kontrolėn taip pat perėjo virtinė gyvenviečių Novoazovsko, Starobeševsko ir Amrosijivsko rajonuose.

Vienas nuožmiausių mūšių vyksta prie Ilovaisko.

Didžiulė priešo grupė ruošiasi smogti jungtinėms ATO pajėgoms. Luhanske sustiprinti separatistų kovotojų iš Rusijos atvyko šarvuota technika ir kariškiai, rašo unian.net.

V. Putinas kreipėsi į separatistus

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į separatistų vadovybę. Jis paragino sukurti humanitarinį koridorių Ukrainos kariams, atsidūrusiems apsuptyje prie Ilovaisko, rašo unian.net.

„Raginu pasipriešinimo pajėgas atverti humanitarinį koridorių Ukrainos kariškiams, patekusiems į apsiaustį, siekiant išvengti beprasmių aukų – suteikti jiems galimybę netrikdomai išeiti iš kovos veiksmų rajono, grįžti pas savo šeimas, grąžinti juos motinoms, žmonoms ir vaikams, skubiai suteikti medicinos pagalbą sužeistiesiems per karinę operaciją“, – sakoma V. Putino pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi