Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.29 09:46

JAV ambasadorė JT: Rusija turi liautis meluoti

BNS, ELTA 2014.08.29 09:46

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) ketvirtadienį pareiškė Saugumo Tarybai, jog Rusija „turi liautis meluoti“ ir apkaltino Maskvą kurstant augantį nestabilumą rytinėje Ukrainoje.

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) ketvirtadienį pareiškė Saugumo Tarybai, jog Rusija „turi liautis meluoti“ ir apkaltino Maskvą kurstant augantį nestabilumą rytinėje Ukrainoje.

„Rusija turi liautis meluoti, turi liautis kursčius šį konfliktą“, – Samantha Power sakė 15 narių Tarybos neeilinio susitikimo, kuris buvo sušauktas Lietuvos prašymu, dalyviams.

S. Power sakė, jog „Rusija stoja prieš Tarybą pasakyti viską, tik ne tiesą.“

S. Power, anot kurios, Rusija „manipuliavo. Ji painiojo. Ji atvirai melavo“, pridūrė, jog Maskvai yra siunčiama tiesmuka ir vieninga žinia: „Rusija, užbaik šį konfliktą. Rusija nesiklauso.“

JAV ambasadorė priminė Tarybai, kad tai jau „24-oji sesija, skirta pamėginti suvaldyti agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje.“

„Kaukės buvo numestos. Matėme tokius Rusijos veiksmus, kokie jie yra: sąmoningas pastangas paremti, o dabar ir kautis kartu su nelegaliais separatistais kitoje suverenioje šalyje“, – sakė ji.

„Rusijos karys, kuris pasirenka kovoti Ukrainoje per vasaros atostogas, vis tiek yra Rusijos karys“, – sakė ji ir pažymėjo, kad nuo gegužės pabaigos prie sienos su Ukraina dabar yra sutelktos didžiausios Rusijos pajėgos.

NATO nurodė, jog mažiausiai tūkstantis rusų karių padeda separatistams, kurie nuo balandžio kovoja su Kijevu, bet Rusija tebetikina, kad jos pajėgų nėra Ukrainos teritorijoje.

Karštai gindamasis Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas pareiškė, kad Kijevas „kariauja su savo pačių liaudimi“ ir pridūrė, jog Maskva laukia realių Kijevo žingsnių dėl padėties Ukrainoje sureguliavimo.

„Prezidentas Petro Porošenko ne kartą darė taikius pareiškimus. Kalbėjo jis ir apie kažkokį naują skubų sureguliavimo planą, kur tas planas? Ar tai vis tas pats nukreipiantis manevras, pridengiantis pasikliovimą jėgos sprendiniu“, – sakė jis.

Atsakydamas JAV ambasadorei V. Čiurkinas neneigė, jog Ukrainoje esama Rusijos karių.

„Rytinės Ukrainos dalyse yra Rusijos savanorių. Niekas to neslepia“, – sakė jis, tačiau paminėjo Ukrainoje esančius Vakarų patarėjus ir retoriškai paklausė, iš kur Kijevas gauna ginklų.

V. Čiurkinas sakė norįs „pasiųsti žinią Vašingtonui: Liaukis kištis į suverenių valstybių reikalus.“

JAV politinių reikalų generalinis pasekretoris Jeffrey Feltmanas prasidedant susitikimui pareiškė Tarybos nariams, kad paskutiniai įvykiai žymi „pavojingą konflikto eskalavimą“, bet pridūrė, jog tarptautinė bendrija neturi būdų patikrinti paskutinius „keliančius didelį nerią pranešimus“.

NATO, Ukrainos prezidento Petro Porošenkos, prorusiškų separatistų, Jungtinių Valstijų ir Saugumo Tarybos pirmininkaujančios Britanijos pareiškimai nepalieka abejonių, kad Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Naujo pietryčių fronto atidarymas sukėlė nuogąstavimus, jog separatistai siekia sukurti žemyninę jungtį tarp Rusijos ir Krymo pusiasalio, kurį Maskva aneksavo kovo mėnesį.

Lietuva pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą

Ketvirtadienį sušauktame neeiliniame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva griežtai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Lietuva griežtai smerkia Rusijos ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainos teritoriją. Tai akivaizdus Ukrainos nepriklausomybės, suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas, keliantis grėsmę taikai, saugumui ir stabilumui visame regione ir už jo ribų“, – posėdyje teigė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi