Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Suomija kaltina Rusiją trečią kartą per savaitę pažeidus jos oro erdvę

BNS 2015.09.08 13:45

Suomija ketvirtadienį apkaltino Rusiją jau trečią karą per mažiau nei savaitę pažeidusią jos oro erdvę ir pareiškė reikalausianti pasiaiškinimo dėl, pasak gynybos ministro, nepriimtino įsibrovimo.

Suomija ketvirtadienį apkaltino Rusiją jau trečią karą per mažiau nei savaitę pažeidusią jos oro erdvę ir pareiškė reikalausianti pasiaiškinimo dėl, pasak gynybos ministro, nepriimtino įsibrovimo.

Suomija buvo pakėlusi naikintuvus, kad jie nustatytų sienos pažeidimu įtariamą Rusijos lėktuvą, kuris vėliau buvo įvardintas kaip valstybinis orlaivis – šiuo terminu paprastai vadinami kariniai, muitinės ir policijos tarnybų lėktuvai.

„Mes išsakysime faktą, kad mūsų požiūriu tai visiškai nepriimtina“, – sakė ministras Carlas Haglundas, cituojamas laikraščio „Helsingin Sanomat“ svetainėje.

Rusijos gynybos ministerija kol kas šio incidento nekomentavo.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį apkaltino Rusiją, kad jos kariai kirto sieną, jog galėtų paremti prorusiškus separatistus.

Pasak C. Haglundo, dėl to dažnas tokių incidentų pasikartojimas leidžia manyti, jog Suomijos oro erdvės pažeidimas buvo tyčinis.

Dėl tokių pačių oro erdvės pažeidimų Helsinkis apkaltino Maskvą šeštadienį ir pirmadienį. Pasak Suomijos pasienio apsaugos, pirmadienio epizodas buvo akivaizdus pažeidimas. Neišanalizavus visos reikiamos informacijos, tokie įsiveržimai yra vadinami įtariamais.

„Labai sunku į tai žiūrėti kaip į atsitiktinumą. Deja, be svarių pasiaiškinimų atrodo, kad tame buvo intencijos“, – sakė C. Haglundas laikraščiui.

Jis taip pat pareiškė, kad Suomija sustiprins skrydžių stebėjimą savo oro erdvėje.

Nuo vasario mėnesio, kai prasidėjo Ukrainos krizė, Suomija jau penkis kartus apkaltino Rusiją dėl oro erdvės pažeidimų, nors ekspertai priėjo išvados, jog du gegužę užfiksuoti sienos pažeidimo atvejai greičiausiai buvo atsitiktiniai.

Tokie pažeidimai paprastai įvyksta keletą kartų per metus, tačiau trys kartai per savaitę yra labai neįprasta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi