Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV žurnalistas, kurį Sirijoje beveik dvejus metus laikė pagrobėjai, grįžo namo

BNS 2015.09.08 13:45

Amerikiečių žurnalistas, kurį Sirijoje beveik dvejus metus laikė su „al Qaeda“ susiję kovotojai, vėlai antradienį grįžo į Jungtines Valstijas – dvi dienos po to, kai Kataras susiderėjo dėl jo paleidimo, pranešė šeima.

Amerikiečių žurnalistas, kurį Sirijoje beveik dvejus metus laikė su „al Qaeda“ susiję kovotojai, vėlai antradienį grįžo į Jungtines Valstijas – dvi dienos po to, kai Kataras susiderėjo dėl jo paleidimo, pranešė šeima.

45 metų Peteris Theo Curtisas, iš Tel Avivo atskridęs į Niuarką Naujajame Džersyje, Bostono Logano tarptautiniame oro uoste susitiko su motina Nancy Curtis.

„Negaliu apsakyti, kaip mane sujaudino žmonės, kurie šiandien buvo priėję prie manęs, – nepažįstamieji lėktuve, skrydžio palydovai ir, visų svarbiausia, mano šeima – kad pasakytų „sveikas sugrįžęs namo“, – sakoma P. Th. Curtiso pareiškime.

„Taip pat esu labai skolingas JAV pareigūnams, kurie dirbo dėl mano atvejo. Ypač noriu padėkoti Kataro vyriausybei, už įsikišimą mano labui“, – rašė jis.

Intensyvėjant debatams dėl JAV politikos nemokėti išpirkų ekstremistų grupuotėms, P. Th. Curtiso šeima sakė, jog Kataro vyriausybė ne kartą patikino juos, kad jo laisvę pasiekė be pinigų.

Šis laisvai samdomas žurnalistas ir rašytojas buvo paleistas sekmadienį, praėjus kelioms dienoms po to, kai sunitų kovotojų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip nupjaunama galva į jų rankas patekusiam kitam JAV žurnalistui – Jamesui Foley.

P. Th. Curtisą Sirijoje 22 mėnesius laikė kita islamistų sukilėlių grupuotė, „Jabhat al Nusra“, dar vadinama „al Nusra Front“.

Ankstesniame jo šeimos pranešime sakoma, kad P. Th. Curtisas buvo pagrobtas tuojau po to, kai atvyko į Siriją 2012 metų spalį. Nuo to laiko jis ten buvo laikomas „kovotojų grupuotės „Jabhat al Nusra“ arba grupuočių, kurios yra „Jabhat al Nusra“ sąjungininkės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi