Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pranešama apie ilgalaikes Izraelio-Hamas paliaubas

BNS 2015.09.08 13:45

Palestiniečiai pasiekė susitarimą su Izraeliu dėl „ilgalaikių paliaubų“ Gazos Ruože, antradienį pranešė vienas aukšto rango palestiniečių pareigūnas, o „Hamas“ pavadino tai „pergale“.

Palestiniečiai pasiekė susitarimą su Izraeliu dėl „ilgalaikių paliaubų“ Gazos Ruože, antradienį pranešė vienas aukšto rango palestiniečių pareigūnas, o „Hamas“ pavadino tai „pergale“.

Izraelis kol kas nepatvirtino šios informacijos apie susitarimą nutraukti septynias savaites nesiliovusį kruviną konfliktą.

Palestiniečių pareigūnas nenurodė, kada paliaubos įsigalios, bet apie tai bus paskelbta prezidento Mahmudo Abbaso kalboje, kurią jis turėtų sakyti 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku iš savo štabo Vakarų Krante.

„Per kontaktus susitarta dėl ilgalaikių paliaubų, (susitarimo) dėl blokados nutraukimo ir garantijų, kad bus patenkinti Gazos reikalavimai ir poreikiai“, – su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau „Hamas“, faktiškai valdantis Gazos Ruožą, susitarimą dėl ilgalaikio septynias savaites trukusių kovų Gazoje nutraukimo jau pavadino „rezistencijos pergale“.

„Derybos su susitarimu, kuris įkūnija mūsų žmonių pasipriešinimą ir rezistencijos pergalę“, – „Hamas“ vadovo pavaduotojas Mussa Abu Marzuqas parašė socialiniame tinkle „Facebook“.

Palestiniečių pareigūnas dar nurodė, kad susitarimą pavyko baigti po dvi paras trukusių intensyvių diplomatinių pastangų, kurių ėmėsi palestiniečių derybų delegacijos vadovas Azzamas al-Ahmedas.

„Per pastarąsias 48 valandas jis lakstė tarp „Hamas“, „Islamic Jihad“ ir visų frakcijų vadovų ir Egipto lyderių, keliavo tarp Ramalos, Gazos ir Dohos užjūryje“, – sakė pareigūnas.

Gazoje „Hamas“ atstovas, savo ruožtu, sakė, kad apie minimą paliaubų susitarimą oficialiai turėtų paskelbti Egiptas.

Subombardavo du daugiaaukščius

Izraelis bombardavo du daugiaaukščius Gazoje, kur buvo įsikūrę dešimtys butų ir parduotuvių, vienas pastatas buvo sulygintas su žeme, o kitas smarkiai apgriautas.

Antskrydis buvo surengtas Izraeliui intensyvinant jau septynias savaites trunkančią savo kampaniją už tai, kad būtų nutrauktas „Hamas“ vykdomas jo teritorijos apšaudymas raketomis iš Gazos Ruožo.

Kariuomenės tikslių smūgių taikiniais daugiaaukščiai pastatai tapdavo ir anksčiau, tik jie likdavo nesugriauti. Tačiau nuo šeštadienio, kai Izraelis ėmėsi, kaip manoma, naujos taktikos, siekdamas padidinti spaudimą „Hamas“ kovotojų grupuotei; per šias atakas buvo apgriauti arba visiškai sugriauti penki bokštai bei prekybos kompleksai.

Pastarieji smūgiai teko pastatams, kuriuose gyvena daugiausia vidurinės klasės Gazos gyventojai, kuriems iki šiol neteko taip masiškai palikti savo namų, kaip dešimtims tūkstančių kitų tankiai apgyvendinto pakrantės ruožo rajonų, tokių kaip Šidžaja, gyventojų.

Tai verčia manyti, kad Izraelio kariuomenė mėgina didinti spaudimą „Hamas“ per labiau pasiturinčius Gazos gyventojus, įvairių sričių specialistus ir Palestiniečių savivaldos darbuotojus.

Per antradienio smūgius su žeme sulygintas penkiolikos aukštų Bašos bokštas, kuriame buvo įsikūrę butai ir biurai, ir smarkiai apgadintas Italų parduotuvių ir biurų kompleksas, kurį dešimtajame dešimtmetyje pastatė vienas italų verslininkas.

Žmonės iš abiejų pastatų buvo evakuoti po pranešimų apie artėjančius smūgius. Gazos sveikatos apsaugos pareigūnas Ashrafas al Qudra pranešė, kad per Italų komplekso ataką buvo sužeisti 25 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi