Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.26 10:05

Debatai Škotija neapsiėjo be šūksnių ir ginčų

Jungtinėje Karalystėje vyksta debatai, kuriuose Škotijos bei Anglijos politiniai lyderiai dėsto argumentus prieš artėjantį Škotijos nepriklausomybės referendumą.

Jungtinėje Karalystėje vyksta debatai, kuriuose Škotijos bei Anglijos politiniai lyderiai dėsto argumentus prieš artėjantį Škotijos nepriklausomybės referendumą.

Pirmadienį vakare Škotijoje, Glazgo mieste, vykusiuose debatuose dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės, apklausos duomenimis, įtikinamiau skambėjo Škotijos pirmojo ministro Alexo Salmondo argumentai už regiono atsiskyrimą nuo Britanijos. Daugiau nei du trečdaliai apklaustųjų manė, kad A. Salmondas laimėjo debatus prieš oponentą Alistairą Darlingą.

Debatuose buvo aptarti sveikatos apsaugos, Šiaurės jūros naftos bei nacionalinės valiutos klausimai. Probritiškos pusės atstovas A. Darlingas teigė, kad Škotija turi apsispręsti dėl valiutos, nes britai nenorės dalintis svaru su nepriklausoma Škotija, A. Salmondas šį argumentą atrėmė grasinimu, kad Škotija išeidama paliks visas su svaru susijusias skolas Anglijai ir neprisiims jokios finansinės atsakomybės.

A. Darlingas taip pat teigė, kad Šiaurės jūroje esanti nafta, kuri turėtų išlaikyti nepriklausomos Škotijos biudžetą, yra sunkiai išgaunama ir ji kažkada pasibaigs, tuomet Škotijai bus žymiai sunkiau atsitiesti, nei pasilikus Jungtinės Karalystės sudėtyje.

Škotijos lyderis A. Salmondas debatus, kurie šį kartą buvo itin audringi ir kelis kartus virto ginčais bei šaukimu vienas per kitą, užbaigė mintimi, kad dabar geriausias laikas palikti Jungtinę Karalystę, kuri Škotijai atnešė bereikalingus mokesčius ir nepalankius politinius sprendimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi