Pasaulyje

2012.10.11 08:02

Viena „Pussy Riot“ narė paleista į laisvę

LRT.lt2012.10.11 08:02

„Pussy Riot“ narė Jekaterina Samucevič paleista į laisvę teismo salėje. Maskvos miesto teismas, svarstęs apeliaciją, sumažino bausmę, pakeisdamas dvejus metus realaus kalėjimo į lygtinį laisvės atėmimą. Be to, jai skirtas dvejų metų bandomasis laikotarpis.

„Pussy Riot“ narė Jekaterina Samucevič paleista į laisvę teismo salėje. Maskvos miesto teismas, svarstęs apeliaciją, sumažino bausmę, pakeisdamas dvejus metus realaus kalėjimo į lygtinį laisvės atėmimą. Be to, jai skirtas dvejų metų bandomasis laikotarpis, rašo lenta.ru.

Nuosprendis kitoms dviem narėms – Nadeždai Tolokonikovai ir Marijai Aliochinai – liko galioti.

Primename, kad trys „Pussy Riot“ narės buvo sulaikytos vasarį, kai Kristaus Išganytojo katedroje Maskvoje surengė protestą. Jos su kaukėmis katedroje meldėsi, kad Rusija būtų išvaduota nuo V. Putino. Merginos buvo pripažintos kaltomis dėl „chuliganizmo iš religinės neapykantos“. 

Per ankstesnį teismo posėdį (spalio 1 d.) J. Samucevič atsisakė advokatės Violetos Volkovos paslaugų (kitoms dviem narėms ji atstovauja ir toliau). Nuo šiol J. Samucevič gina Irina Chrūnova.

Teismo posėdyje šį trečiadienį naujoji J. Samusevič advokatė atkreipė dėmesį, kad jos ginamoji per „Pussy Riot“ protestą nebuvo sakykloje, nes ją išvedė apsauga. Advokatė perskaitė tai patvirtinančius kaltintojų liudytojų parodymus.   

„Ji nedainavo, nesimeldė, nešokinėjo, net nespėjo užsidėti gitaros. Tai patvirtina videoįrašas, tai patvirtino ir apsaugininkas Beloglazovas, – aiškino advokatė. – Pirmos instancijos teismas, pažeisdamas Baudžiamojo proceso kodeksą, neapibrėžė J. Samucevič vaidmens, nepaisant to, kad jos veiksmai smarkiai skyrėsi nuo kitų dalyvių. J. Samucevič  patvirtina, kad norėjo dalyvauti, bet negalėjo dėl nuo jos nepriklausančių priežasčių.“ 

Teismo posėdyje merginos dar kartą pakartojo, kad savo elgesiu nenorėjo įžeisti tikinčiųjų jausmų, o jų akcija turėjo politinį charakterį.  

„Mes nesame karingos ateistės. Mes prieš kryžių pjovimą, prieš ikonų vogimą, prieš ikonų apipylimą rašalu. Mes tą laikom bjaurastimi. Mums tai nepriimtina“, – kalbėjo M. Aliochina.   

Be to, ji norėjo atkreipti dėmesį į šalies prezidento V. Putino pasisakymą, kai jis, komentuodamas nuosprendį „Pussy Riot“, ištarė frazę „(teismas joms) įkrovė dvejetą“. Teisėjas ją pertraukė ir liepė kalbėti apie reikalą. N. Tolokonikova taip pat buvo nutraukta vos paminėjusi V. Putino pavardę.