Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.25 16:17

Ambasadorė Lietuvoje: Europa nebėra savaime suprantama amerikiečiams

BNS 2014.08.25 16:17

Dėl demografinių pokyčių Jungtinėse Valstijose daugėjant ispanakalbių, reikės daugiau pastangų, kad amerikiečiai suprastų Europą, teigia JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy.

Dėl demografinių pokyčių Jungtinėse Valstijose daugėjant ispanakalbių, reikės daugiau pastangų, kad amerikiečiai suprastų Europą, teigia JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy.

„Lyderiai iš naujosios amerikiečių kartos nebėra tie, kuriems užsienio reikalai arba verslas instinktyviai siejasi su Europa“, – rašo diplomatė savo tinklaraštyje.

Ambasadorė atkreipė dėmesį, kad „prieš šimtą metų dauguma užsienyje gimusių imigrantų Jungtinėse Valstijose buvo atvykėliai iš Europos: vokiečiai Vidurio Vakarų regione, skandinavai – Amerikos šiauriniuose regionuose, anglai ir škotai – Vakarų Amerikos lygumose, o italai, rusai, lietuviai kartu su kitais kūrėsi nuo Rytų pakrantės iki Vidurio Vakarų“.

„Mūsų dienomis šis vaizdas dramatiškai pasikeitė“, – teigia diplomatinės misijos vadovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad tyrimo agentūros „Pew Research Center“ duomenimis, dabar 32 iš 50 valstijų imigrantų daugumą sudaro ispanakalbiai, o 2000–2010 metais 92 proc. JAV gyventojų augimą lėmė ispanakalbiai, azijiečiai ir juodaodžiai.

„Šis poslinkis vidaus demografijoje sukelia didelių politinių padarinių tiek JAV vidaus, tiek užsienio politikoje. Natūralu, kad demokratinėje santvarkoje mūsų išrinktų atstovų dėmesys ir interesai keičiasi, kad atspindėtų jų rinkėjų bazės demografinę ir kultūrinę sudėtį. Šiuos pokyčius atspindi ir įsitraukusieji į užsienio politiką“, – rašo ambasadorė.

„Ką konkrečiai tai reiškia Lietuvai ir dvišaliams santykiams su JAV? Tai reiškia, kad reikės didesnių pastangų, kad tos bendruomenės suprastų Europos perspektyvas svarbiausiuose pasauliniuose klausimuose. Tai reiškia, kad diskutuodami apie JAV ir Europos ryšius, negalime laikyti savaime suprantama, jog diskusijų dalyvių šeimų šaknys yra Europoje. Jų perspektyvos – ir galbūt prioritetai – bus kitokie“, – teigia diplomatė.

Ji tvirtino, tokia padėtis reiškia, kad JAV ir Lietuvos partnerystės atremiant pasaulinius iššūkius už Europos ribų svarba nuolat didės.

„Stiprus Lietuvos vaidmuo Jungtinėms Valstijoms svarbiuose regionuose ir reikaluose, tokiuose kaip Afrika ar Artimieji Rytai, taps vis svarbesnis šiuose ryšiuose. Būdama aktyvia ES, NATO, ESBO, Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų nare, Lietuva gali įnešti vertingą indėlį į pasaulinę taiką ir saugumą už Europos ribų“, – savo įrašą baigia D. McCarthy.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi