Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kritus Tripolio oro uostui islamistai paskelbti „teroristais“

BNS 2015.09.08 13:45

Libijos išrinktas parlamentas „teroristais“ pavadino islamistų pajėgas, kurios po savaites trukusių mūšių paskelbė užėmusios Tripolio oro uostą.

Libijos išrinktas parlamentas „teroristais“ pavadino islamistų pajėgas, kurios po savaites trukusių mūšių paskelbė užėmusios Tripolio oro uostą.

„Grupės, veikiančios „Fajr Libya“ („Libijos aušra“) ir „Ansar al Sharia“ pavadinimais, yra teroristinės grupuotės ir nusikaltėliai, kurie kyla prieš teisėtas galias“, – sakoma šeštadienį vakare paskelbtame parlamento, kurio legitimumui islamistų pergalės meta iššūkį, pareiškime.

Parlamentas, kuris posėdžiauja Tobruke už 1,6 tūkst. km į rytus nuo sostinės, nurodė, kad yra pasiryžęs šį iššūkį spręsti reguliariosiomis ginkluotosiomis pajėgomis.

„Fajr Libya“ yra islamistų kovotojų grupių, daugiausia – iš Misratos į rytus nuo sostinės, koalicija, o „Ansar al Sharia“, kurią Vašingtonas taip pat vadina teroristine grupuote, kontroliuoja maždaug 80 proc. šalies rytuose esančio Bengazio miesto.

„Šios dvi grupuotės yra teisėtas taikinys nacionalinei armijai, kurią mes tvirtai remiame jos kare siekiant priversti juos sustabdyti savo žudymus ir perduoti savo ginklus“, – nurodė parlamentarai.

„Fajr Libya“ šeštadienį paskelbė, kad atkovojo iš nacionalistų kovotojų Tripolio tarptautinį oro uostą.

Toks pareiškimas buvo padarytas kitą dieną po to, kai neidentifikuotas karo lėktuvas atakavo islamistų pozicijas aplink šį oro uostą. Per smūgius žuvo 13 kovotojų, sakė „Fajr Libya“ atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi