Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Serbijos prezidentas atsisakė pripažinti Srebrenicos skerdynes genocidu

ELTA 2015.02.12 21:37

Masinės musulmonų žudynės Srebrenicoje 1995 metais nebuvo genocidas, jos turi būti laikomos „sunkiu kariniu nusikaltimu“. Kaip praneša „France Presse“, tai penktadienį pareiškė Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius 

Masinės musulmonų žudynės Srebrenicoje 1995 metais nebuvo genocidas, jos turi būti laikomos „sunkiu kariniu nusikaltimu“. Kaip praneša „France Presse“, tai penktadienį pareiškė Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius.

„Jokio genocido Srebrenicoje nebuvo, – teigė politikas. – Kai kurie serbai ten padarė sunkių karinių nusikaltimų. Juos reikia surasti, nuteisti ir nubausti“.

Per Bosnijos serbų karinę operaciją Srebrenicoje buvo nužudyta daugiau kaip 8 tūkstančiai vyrų – nuo vaikų iki senelių. Operacijai vadovavo Ratkas Mladičius, kuris 2011 metais buvo suimtas ir išgabentas į Hagą. Ten jį už nusikaltimus žmoniškumui teisia Tarptautinis tribunolas buvusiai Jugoslavijai.

2010 metais Serbijos parlamentas priėmė rezoliuciją, smerkiančią skerdynes Srebrenicoje, ir atsiprašė aukų artimųjų. Bet dokumente 1995 metų įvykiai nebuvo vadinami genocidu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi