Pasaulyje

2014.08.24 12:07

Čilę sukrėtė stiprus 6,4 balo žemės drebėjimas

BNS 2014.08.24 12:07

Vidurio Čilę šeštadienį sukrėtė 6,4 balo žemės drebėjimas, paskelbė pareigūnai, bet kol kas pranešimų apie aukas ar sugriovimus nėra.

Vidurio Čilę šeštadienį sukrėtė 6,4 balo žemės drebėjimas, paskelbė pareigūnai, bet kol kas pranešimų apie aukas ar sugriovimus nėra.

Požeminiai smūgiai pasireiškė penktadienį 18 val. 32 min. vietos (šeštadienį 1 val. 32 min. Lietuvos) laiku regione, esančiame už 108 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Santjago 3,5 kilometro gylyje, nurodė JAV geologijos tarnyba.

Pasak Čilės nepaprastųjų situacijų tarnybos ONEMI, žemės drebėjimas buvo jaučiamas Santjage ir dar penkiose šalies srityse. Daugiau kaip penkis milijonus gyventojų turinčioje sostinėje pastatai drebėjo apie 30–40 sekundžių, sukeldami paniką, nors šioje valstybėje prie žemės drebėjimų žmonės yra pripratę.

„Kai kur dingo elektra, bet pranešimų apie pastatų ar infrastruktūros pažeidimus nėra ..., nors tai tik priminė informacija“, – sakė ONEMI vadovas Miguelis Ortizas.

Šis žemės drebėjimas nesukėlė cunamio, tvirtina vandens ūkio tarnybos.

Čilė yra viena iš labiausiai seismiškai aktyvių šalių pasaulyje; jos teritorija yra vadinamojo ugnies žiedo juostoje Ramiojo vandenyno regione.

Balandį Čilės šiaurėje per 8,2 balo žemės drebėjimą žuvo šeši žmonės, milijonai bėgo iš savo namų Ikikės regione.

2010-ųjų vasario 27 dieną 8,8 balo žemės drebėjimas vandenyne ties Čilės Maulės sritį buvo rekordinis. Per jį žuvo daugiau kaip 500 žmonių, žala vertinta 30 mlrd. dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.