Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.23 15:55

Šveicarijoje per išpuolį albanų mečetėje nušautas vienas žmogus

BNS 2014.08.23 15:55

Šveicarijos šiaurės rytiniame Sankt Galeno mieste vienas žmogus penktadienį buvo nušautas per išpuolį albanų mečetėje, o įtariamas užpuolikas buvo suimtas, pranešė policija.

Šveicarijos šiaurės rytiniame Sankt Galeno mieste vienas žmogus penktadienį buvo nušautas per išpuolį albanų mečetėje, o įtariamas užpuolikas buvo suimtas, pranešė policija.

Policija suėmė pistoletu ginkluotą vyrą, kai pareigūnai buvo iškviesti į mečetę Sankt Galeno priemiestyje, gavę pranešimų apie šaudymą, nurodė kantono policijos atstovas.

51 metų Serbijos pilietis prisipažino šaudęs, sakoma šeštadienį paskelbtame policijos pranešime. Jo auka buvo 51 metų Šveicarijos pilietis, kilęs iš Albanijos.

Aukos kūnas buvo rastas mečetės pamaldų salėje, pridūrė policijos atstovas. Pasak jo, policija kol kas negali įvardyti to išpuolio motyvų.

El Hidajės mečetės, kurioje įvyko šis incidentas, buvęs imamas Fehimas Draguša sakė naujienų agentūrai „Reuters“ kad šis šaudymas susijęs su senu vaidu tarp dviejų šeimų, kurių narius jis pažinojo. Dvasininkas pridūrė, kad jokių politinių motyvų čia nebuvo.

Šveicarijoje gyvena apie 400 tūkst. musulmonų, kurie sudaro apie 5 proc. šalies gyventojų. Pastaraisiais metais šalyje, kurioje užsieniečiai sudaro apie beveik ketvirtadalį iš 8 mln. gyventojų, didėjo įtampa dėl imigracijos.

Pietiniame Tičino kantone per pernai surengtą referendumą pirmąkart šalyje buvo nubalsuota uždrausti vietose dėvėti veidą dengiančius musulmoniškus šydus.

2009 metais rinkėjai palaikė draudimą statyti naujus minaretus, o Šveicarijos liaudies partija (SVP), kuri yra didžiausia šalyje, seniai pastangas suvaržyti imigraciją laiko savo politikos prioritetu.

Šveicarijos rinkėjai vasarį nedidele persvara balsavo už imigracijos kvotų iš Europos Sąjungos (ES) šalių sugrąžinimą, iškeldami abejonių dėl dvišalių susitarimų su Bendrija ateities.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi