Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.23 17:22

Pranešama, apie ką susitikę kalbėjosi Vokietijos ir Ukrainos vadovai

BNS, DELFI.lt 2014.08.23 17:22

Dalis Maskvos pasiųstos didžiulės humanitarinės pagalbos kolonos šeštadienį grįžo iš prorusiškų sukilėlių kontroliuojamos rytų Ukrainos teritorijos į Rusiją, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel atskrido į Kijevą derybų dėl krizės.

Maskvos pasiųstos didžiulės humanitarinės pagalbos kolona šeštadienį grįžo iš prorusiškų sukilėlių kontroliuojamos rytų Ukrainos teritorijos į Rusiją, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel atskrido į Kijevą derybų dėl krizės.

Vokietijos kanclerė, įtakingiausia iš Vakarų šalių lyderių, iki šiol aplankiusių Ukrainos provakarietiškus vadovus, surengs derybas su prezidentu Petro Porošenka, likus trims dienoms iki jo pirmojo susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris vyks Minske, dalyvaujant ES pareigūnams.

P. Porošenka pažadėjo naudoti „taikos kalbą“ su V.Putinu, tačiau tvirtina, kad konfliktas, nusinešęs jau per 2,2 tūkst. gyvybių, gali būti užbaigtas tik tuomet, jeigu Kremliaus palaikomi kovotojai bus išvaryti iš Ukrainos teritorijos.

Pasak analitikų, A. Merkel vizitas gali padėti „konsoliduoti Kijevo ir ES poziciją“, ruošiantis susitikimui su Rusijos lyderiui. Jeigu to nepavyktų padaryti, Maskva galėtų išnaudoti nesutarimus tarp sąjungininkų.

„Putinas išnaudos bet kokius prieštaravimus tarp Kijevo ir Briuselio, taip pat objektyvius Vokietijos ekonominius interesus“, – Kijeve įsikūrusio Euroatlantinio bendradarbiavimo instituto direktorius Oleksandras Suško sakė AFP.

Dėl krizės Ukrainoje ES ir JAV jau paskelbė griežčiausias nuo Šaltojo karo pabaigos sankcijas Maskvai, o Rusiją tai paskatino uždrausti daugelį žemės ūkio produktų importą iš daugumos Vakarų šalių.

Vokietija palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą

Vokietija padarė išvadas iš istorijos pamokų ir neketina leisti įvykti naujam Europos padalijimui, šeštadienį pareiškė kanclerė A.Merkel.

„Mano buvimas čia rodo, kas pasikeitė – ir kad dviejų šalių politiniai santykiai gali keistis. Vokietija nenori sukurti kokios nors naujos politinės nelaimės; ji labai gerai pasimokė iš savo istorijos“, – A. Merkel sakė per bendrą spaudos konferenciją Kijeve su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, priminusi, kad šeštadienį minimos Molotovo-Ribbentropo pakto 75-osios metinės.

Vokietijos lyderė pabrėžė, kad jos vizitas reiškia, jog Berlyno federalinė vyriausybė ir ji asmeniškai palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą, ir kad Ukrainos klestėjimas yra svarbus Vokietijos politikos tikslas.

P. Porošenko padėkojo už palaikymą

P. Porošenka šeštadienį padėkojo Kijeve viešinčiai A. Merkel už jo šalies žmonių palaikymą, pabrėždamas, kad per pastaruosius du mėnesius jie bendravo daugiau negu 20 kartų.

„P. Porošenka pavadino A. Merkel „gera Ukrainos drauge ir stipria gynėja“ bei pažymėjo, kad per pastaruosius du mėnesius jiedu kalbėjosi daugiau negu 20 kartų, ir tai labai padėjo Ukrainai apginti savo interesus“, – sakoma Ukrainos prezidentūros spaudos tarnybos pranešime.

Susitikimo pradžioje P. Porošenka pabrėžė, kad Vokietijos kanclerės vizitas vyksta tuo metu, kai Ukrainoje minima Nacionalinės vėliavos diena, taip pat Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse.

Prezidentas pridūrė, kad šiuo metu Ukraina išgyvena „labai tragišką išbandymą“ savo istorijoje, turėdamas omenyje šalies rytinį regioną krečiantį prorusiškų separatistų maištą ir anksčiau šiais metais Maskvos įvykdytą Krymo aneksiją.

P. Porošenka padėkojo Vokietijos žmonėms už palaikymą Ukrainos liaudžiai, siekiančiai taikos ir demokratijos.

Tuo tarpu A. Merkel sakė, kad ketina Kijeve aptarti Vokietijos palaikymo Ukrainai klausimus šiuo sunkiu metu, taip pat „kelią į taiką, kuriuo privalome eiti“. Kanclerė padėkojo P. Porošenkai už draugišką priėmimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi