Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.23 17:43

JAV laiko amerikiečio žurnalisto J. Foley nužudymą Sirijoje „teroro išpuoliu“

BNS 2014.08.23 17:43

Vašingtonas pareiškė, kad amerikiečio žurnalisto nužudymas nupjaunant galvą buvo „teroro išpuolis“, griežtindamas savo požiūrį į džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“.

Vašingtonas pareiškė, kad amerikiečio žurnalisto nužudymas nupjaunant galvą buvo „teroro išpuolis“, griežtindamas savo požiūrį į džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas tuo metu, kai šiitų sukarintų grupuočių nariai sušaudė 70 žmonių vienoje Irako sunitų mečetėje.

Penktadienį Dijalos provincijoje surengta akivaizdi keršto ataka neabejotinai dar labiau padidins konfrontaciją tarp Irako sunitų mažumos ir šiitų vadovaujamos vyriausybės, silpnindama prieš „Islamo valstybės“ kovotojus nukreiptą judėjimą, kurio sėkmei būtinas bendradarbiavimas su sunitais.

Jungtinės Valstijos, šiuo metu aviacijos smūgiais talžančius „Islamo valstybės“ kovotojus Irake, sugriežtino savo retoriką dėl žurnalisto Jameso Foley šiurpaus nužudymo, įvykdyto tos džihadistų grupuotės ir parodyto vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas internete.

JAV nacionalinio saugumo patarėjos pavaduotojas Benas Rhodesas sakė Vašingtone, kad J. Foley nužudymas „yra teroro išpuolis prieš mūsų šalį“.

B. Rhodesas taip pat sakė, kad mokėti išpirkas už įkaitų išvadavimą „nėra teisinga politika“, patvirtindamas ilgametę Vašingtono poziciją šiuo klausimu, nors „Islamo valstybė“ tvirtina, kad kitos šalys yra jai sumokėjusios, kad būtų paleisti jų piliečiai.

Penktadienį vienbalsiai priimtame pranešime Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba griežtai pasmerkė „pasibjaurėtiną ir bailų J. Foley nužudymą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi