Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.22 20:43

Malaizijoje pagerbti per lėktuvo katastrofą Rytų Ukrainoje žuvę šalies piliečiai

Gedulingai nusiteikę Malaizijos gyventojai pagerbė 43 savo piliečius, žuvusius per reiso šalies skrydžių bendrovės lėktuvo katastrofą Rytų Ukrainoje.

Gedulingai nusiteikę Malaizijos gyventojai pagerbė 43 savo piliečius, žuvusius per reiso šalies skrydžių bendrovės lėktuvo katastrofą Rytų Ukrainoje.

Praėjus daugiau negu mėnesiui, kai lėktuvas, kaip manoma buvo numuštas raketa „žemė–oras“, dalis žuvusių Malaizijos piliečių palaikų parskraidinta į tėvynę.

Specialiu reisu iš Amsterdamo pargabenti karstai ir urnos. Olandijoje žuvusių per lėktuvo katastrofą palaikai identifikuojami, bet pavyko nustatyti dar toli gražu ne visų tapatybę. Virš Ukrainos rytų liepos 17-ąją numuštu lėktuvu skrido 43 Malaizijos piliečiai, kol kas pargabenti 20 aukų palaikai.

Į oro uostą atvyko Malaizijos karalius, vyriausybės vadovas Najibas Razakas, daugybė kitų pareigūnų.

Visoje šalyje – gedulo diena. Pusiau nuleistos vėliavos, atšaukti visi pramoginiai renginiai, daug žmonių apsivilkę juodai.

Malaizijoje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, valdžia paprašė atšaukti visus pramoginius renginius, ir pagerbiant aukas šalies gyventojus apsirengti juodai.

Garbės sargyba pernešė karstus ir kelias urnas iš lėktuvo į katafalkus. Laidotuvių apeigos, surengtos mečetėse, bažnyčiose, šventyklose. Šalyje gyvena įvairių tikėjimų žmonės, bet dauguma musulmonai.

Virš Ukrainos numušto lėktuvo tragedija dar pagilino šalies sielvartą dėl vis dar neišaiškinto kito Malaizijos oro linijų lėktuvo, skridusio iš Kvala Lumpūro į Pekiną, dingimo, jo nerandama nuo kovo 8-osios ir neaptikta jokių pėdsakų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi