Pasaulyje

2014.08.22 11:22

Sirijoje kariauja 12 tūkst. kovotojų iš užsienio

BNS2014.08.22 11:22

Maždaug 12 tūkst. užsieniečių džihadistų iš 50 šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, yra išvykę kautis Sirijoje nuo pilietinio konflikto toje valstybėje pradžios, ketvirtadienį pranešė JAV valstybės departamentas.

Maždaug 12 tūkst. užsieniečių džihadistų iš 50 šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, yra išvykę kautis Sirijoje nuo pilietinio konflikto toje valstybėje pradžios, ketvirtadienį pranešė JAV valstybės departamentas.

Vienas amerikiečių pareigūnas, nesutikęs viešinti savo vardo, nurodė, kad daugiau nei 100 amerikiečių išvyko į Siriją arba mėgino patekti į tą šalį, kad galėtų dalyvauti kovos veiksmuose.

Jie nuvyko ten prisidėti prie radikalių džihadistų grupuočių, įskaitant sunitų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), kuris kaunasi su Sirijos prezidento Basharo al Assado režimu, taip pat išplėtė savo puolimą kaimyniniame Irake.

„Manome, kad Sirijoje yra apie 12 tūkst. užsieniečių kovotojų iš mažiausiai 50-ies valstybių, tarp jų nedidelis skaičius amerikiečių, galėjusių nukeliauti į tą šalį nuo konflikto pradžios“, – sakė Valstybės departamento atstovo spaudai pavaduotoja Marie Harf.

„Gali būti, kad ne visi jie dabar yra ten“, – pridūrė ji, neatskleisdama tikslesnio numanomo amerikiečių kovotojų skaičiaus.

Kitaip negu Europoje, JAV pareigūnai neužfiksavo organizuotų pastangų verbuoti Amerikos piliečius kautis Sirijoje. Vašingtonas viešai pripažino, kad kovotojai iš Vakarų šalių kelia itin didelį pavojų, ypač kai jie grįžta į savo šalis.

Rugsėjo pabaigoje JAV prezidentas Barackas Obama planuoja organizuoti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos šalių ir kitų valstybių vadovų susitikimą, per kurį būtų svarstomos didelės grėsmės, susijusios su užsieniečiais kovotojais Sirijoje ir Irake.

Rugpjūčio 12 dieną per vizitą Sidnėjuje JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sakė, kad Vašingtonas ir Australija susitarė kreiptis į Jungtines Tautas dėl grėsmių, keliamų užsieniečių džihadistų, kurie kaunasi Sirijoje, Irake ir kitose šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.