Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.21 17:14

P. Porošenka sekmadienį gali paleisti parlamentą

BNS, ELTA 2014.08.21 17:14

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka gali paskelbti apie parlamento paleidimą ateinantį sekmadienį, pranešė ketvirtadienį prezidento atstovas Sviatoslavas Ceholka.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka gali paskelbti apie parlamento paleidimą ateinantį sekmadienį, pranešė ketvirtadienį prezidento atstovas Sviatoslavas Ceholka.

Sprendimas bus priimtas, remiantis konstitucija, nurodė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Porošenka apie AR (Aukščiausiosios Rados) paleidimą: sprendimas bus priimtas tada, kai įsigalios konstituciniai pagrindai, o jų laikas sueina Nepriklausomybės dieną“, – parašė jis savo tinklaraštyje.

Tuo tarpu prezidento spaudos tarnyba nurodo, kad P. Porošenka parlamento paleidimo klausimu tarsis su Aukščiausiosios Rados vadovais ir frakcijomis.

„Savo sprendimais aš vadovausiuosi Ukrainos liaudies siekiais, o ji reikalauja perkrovimo, reikalauja liustracijos“, – pabrėžė prezidentas.

Pažymėjęs, kad, naujausiais duomenimis, liaudis daugiau kaip 80 procentų palaiko naujų rinkimų į Aukščiausiąją Radą idėją, P. Porošenka pabrėžė esąs pasirengęs palaikyti tokį liaudies pasirinkimą.

„Mes vykdome tai, ko nori liaudis“, – pasakė jis.

Ukraina Nepriklausomybės dieną švenčia rugpjūčio 24 dieną.

Liepos 24 dieną Aukščiausios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas parlamento posėdyje oficialiai paskelbė, kad nutraukia savo egzistavimą valdančioji deputatų frakcijų koalicija „Europinis pasirinkimas“.

Jeigu per 30 dienų nesuformuojama nauja koalicija, prezidentas įgyją teisę paleisti Aukščiausiąją Radą ir skelbti pirmalaikius rinkimus, kurie galėtų įvykti šių metų spalio pabaigoje.

Separatistams apšaudžius pabėgėlių automobilį žuvo trys žmonės

Netoli rytinio Ukrainos Luhansko miesto separatistams atidengus ugnį į pabėgėlių automobilį žuvo trys žmonės, tarp kurių – penkerių vaikas, ketvirtadienį pranešė Ukrainos kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka, kuriuo remiasi „Reuters“.

Apie 500 žmonių kasdien išvyksta iš Luhansko, prorusiškų separatistų bastiono, kuriame ne vieną mėnesį tęsiasi separatistų ir ukrainiečių pajėgų mūšiai. Tačiau dalis gyventojų, bandydami pasprukti, neišvengiamai patenka į kryžminę ugnį.

„Automobilis važiavo su didele iškelta balta vėliava, tačiau tai separatistų nesustabdė“, – per televiziją transliuojamoje spaudos konferencijoje sakė A. Lysenka.

Pirmadienį raketomis apšaudžius sunkvežimių konvojų iš Luhansko žuvo apie 17 pabėgėlių. Abi konflikto pusės kaltina viena kitą dėl šios atakos.

A. Lysenka pridūrė, kad naktį į ketvirtadienį taip pat žuvo penki Ukrainos kariškiai.

Gyvenimo sąlygos daugelyje Rytų Ukrainos teritorijų dramatiškai pablogėjo. Didžioji Luhansko dalis jau savaites atskirta nuo išorinio pasaulio, 19 dienų nutrauktas vandens ir elektros tiekimas, nėra mobiliojo ryšio.

Rusijos ir Ukrainos muitininkai pradėjo forminti humanitarinės vilkstinės krovinius

Pirmieji keturi Rusijos humanitarinės pagalbos vilkstinės KAMAZ'ai jau yra prie muito kontrolės linijos sienos perėjo poste „Doneck“, sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Rusijos muitinės Pietų valdybos atstovas Rajanas Faruškinas.

„Šiuo metu Rusijos ir Ukrainos muitininkai pradėjo tikrinti pirmųjų keturių KAMAZ'ų humanitarinės vilkstinės krovinį“, – sakė R. Faruškinas.

Anksčiau ketvirtadienį oficialioji Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovė (TRKK) Galina Balzamova pranešė žurnalistams, kad prie Rusijos ir Ukrainos sienos perėjos rusiškojo posto „Doneck“ yra daugiau kaip 30 TRKK darbuotojų.

„Kol kas neapibrėžta, kaip TRKK darbuotojai vyks per Rusijos ir Ukrainos sieną, bet tai paaiškės per rengiamą trišalį Rusijos Ukrainos ir TRKK atstovų pasitarimą “, – sakė G. Balzamova.

Ji dar pažymėjo, kad pasitarime ketinama aptarti, ar reikia daugiau Raudonojo Kryžiaus atstovų sunkvežimiams lydėti.

„Tokiu atveju mes pasirengę permesti prie kontrolės posto „Doneck“ dar kelis TRKK atstovus“, – pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi