Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.21 13:25

Ukrainoje per susirėmimus numuštas šturmo lėktuvas

BNS, ELTA, DELFI.lt 2014.08.21 13:25

Vienas Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvas trečiadienį buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamos teritorijos, o per įnirtingus susirėmimus tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių žuvo dešimtys civilių.

Vienas Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvas trečiadienį buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamos teritorijos, o per įnirtingus susirėmimus tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių žuvo dešimtys civilių.

Kautynės suintensyvėjo, kai Kijevas, kaip atrodo, sustiprino pastangas sutriuškinti silpstančius sukilėlius šalies rytuose prieš naują diplomatijos etapą, per kurį ateinančią savaitę Rusijos ir Ukrainos prezidentai turėtų pirmąkart susitikti po ilgokai užsitęsusios nebendravimo pauzės.

Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka sakė, kad vienas šturmo lėktuvas Su-25 buvo numuštas netoli antrosios didžiausios sukilėlių tvirtovės Luhansko, kur vyriausybės pajėgos, kaip teigiama, pastarosiomis dienomis susigrąžino kontrolę keliuose rajonuose.

A. Lysenka sakė, kad dar per anksti sakyti, kas numušė tą lėktuvą, kuris tapo naujausiu Ukrainos pajėgų prarastu kariniu orlaiviu, ir koks yra jo piloto likimas.

Tuo metu per susirėmimus didžiausiame sukilėlių kontroliuojamame Donecko mieste ir jo apylinkėse pastarąją parą vykę susirėmimai nusinešė 43 civilių gyvybes, nurodė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė intensyvų apšaudymą iš minosvaidžių miesto centre netoli modernaus Donecko futbolo klubo „Šachtar“ stadiono, vyriausybės pajėgoms stiprinant savo spaudimą sukilėliams, įsitvirtinusiems šio kasybos pramonės regiono pagrindiniame centre.

Tuo metu Ukrainos prezidentas Petro Porešenka ruošiasi kitą savaitę planuojamam susitikimui Minske su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Baltarusijos ir Kazachstano vadovais, taip pat Europos Sąjungos pareigūnais.

Tas susitikimas vyks po to, kai Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį atskris į Kijevą, demonstruodama palaikymą Ukrainos provakarietiškai vyriausybei.

P. Porošenka šią savaitę sakė, kad armija persigrupuoja, tęsdama puolimą prieš separatistų tvirtoves Donecką ir Luhanską bei siekdama suskaldyti sukilėlių kontroliuojamas teritorijas, kad būtų užkirstas kelias ginklų tiekimui iš Rusijos.

Ukrainos pajėgos sunaikino tris separatistų tankus

Per pastarąsias 24 valandas Ukrainos kariškiai Donbaso regione sunaikino tris separatistų tankus, dvi „Grad“ salvinės ugnies raketų sistemas ir du šarvuočius, skelbia „Ukrinform“.

„Antiteroristinės operacijos pajėgos sunaikino nemažai separatistų kovotojų, dvi „BM-21 Grad“ sistemas, tris tankus ir du šarvuočius. Taip pat buvo užgrobti du tankai ir dvi šarvuotos pėstininkų transporto mašinos“, – „Informacinio pasipriešinimo“ portale rašė projekto koordinatorius Dmytro Tymčiukas.

D. Tymčiuko teigimu, visos šios transporto priemonės į Ukrainos Donbaso regioną anksčiau atgabentos iš Rusijos.

Tarp separatistų pastebėjo pokyčių

Pastebėtas vietos gyventojų, talkinančių prorusiškai nusiteikusiems separatistams Ukrainos Donbaso regione, mažėjimas, savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ teigia grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas, skelbia UNIAN.

„Šiandien Ukrainos piliečiai tesudaro 40–45 proc. teroristų. Likusieji – samdyti atvykėliai iš Rusijos (tarp jų ir kitų šalių piliečiai, kovoms parengti Rusijos teritorijoje) bei Rusijos kariuomenės kariai“, – teigia D. Tymčukas.

Remiantis „Informacinio pasipriešinimo“ turimais duomenimis, iš Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos separatistų būrių Ukrainos piliečiai traukiasi, o jų vietas užima rusai.

Antiteroristinės operacijos zonoje ir toliau aktyviai veikia Rusijos specialiosios paskirties būrių diversantai, kurie pradėjo dirbti kaip atskiri vienetai. Anksčiau diversantai įsimaišydavo į vietos separatistų grupes.

„Šiandien galime kalbėti apie septynias tokias diversijų ir žvalgybos specialistų grupes“, – sako D. Tymčukas.

Šią savaitę pastebimas diversantų grupių aktyvumo sumažėjimas išvaduotose Ukrainos teritorijose.

„Situaciją aiškiname trimis veiksniais: katastrofiškas išteklių aktyviems kariniams veiksmams antiteroristinės operacijos zonoje (tokios aplinkybės trukdo ir diversantams) mažėjimas, vietos gyventojų priešiškumas ir pakankamai efektyvūs Ukrainos saugumo tarnybos ir šalies vidaus reikalų ministerijos veiksmai išlaisvintuose rajonuose“, – mano D. Tymčukas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi