Pasaulyje

2014.08.21 09:08

Šaltiniai: amerikiečiai bandė išlaisvinti J. Foley

Angelė Daugininkaitienė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2014.08.21 09:08

Pentagonas praneša, kad amerikiečių specialiosios pajėgos bandė išlaisvinti Sirijoje  pagrobtus amerikiečius, bet to padaryti nepavyko. 

Pentagonas praneša, kad amerikiečių specialiosios pajėgos bandė išlaisvinti Sirijoje pagrobtus amerikiečius, bet to padaryti nepavyko.  

Neatskleidžiama, ar buvo mėginama išlaisvinti ir žurnalistą Jamesą Foley,  kuriam grupuotė „Islamo valstybė“ įvykdė egzekuciją. Tačiau neįvardinti šaltiniai Amerikos vadovybėje pranešė, kad siekta išlaisvinti ir jį.

Egzekuciją užfiksavusiame vaizdo įraše džihadistai teigia, kad J. Foley nužudytas keršijant už Jungtinių Valstijų oro atakas Irake.

Prezidentas Barackas Obama pasmerkė šį nužudymą ir pažadėjo toliau kovoti su teroristais. Amerikos vadovas pabrėžė, kad  tokios gupuotės, kaip „Islamo valstybė“, neturi vietos XXI amžiuje.

Ketvirtadienį taip pat pranešta, kad Jungtinės Valstijos svarsto galimybę pasiųsti į Iraką iki 300 karių, siekiant sustiprinti Amerikos diplomatinių objektų saugumą, trečiadienį pranešė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

„Galvojame pasiųsti mažiau negu 300“, – nurodė pareigūnas, pridūręs, kad šis planas yra atsakymas į Valstybės departamento prašymą skirti papildomų apsaugos išteklių.

Šis prašymas buvo pateiktas intensyvėjant JAV aviacijos kampanijai prieš islamistus kovotojus Irake, taip pat po to, kai džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai nužudė pagrobtą amerikietį žurnalistą Jamesą Foley.

IS pagrasino nužudyti kitą įkaitą – JAV žurnalistą Steveną Sotloffą, jeigu Amerikos prezidentas B. Obama nepakeis savo politikos.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.