Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Putino projektas, dėl kurio jis gali ryžtis pasauliniam karui

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – tai vienintelė nuolatinio situacijos tarp Rusijos ir Vakarų eskalavimo priežastis, o jokių objektyvių įtampos tarp šių šalių priežasčių nėra.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – tai vienintelė nuolatinio situacijos tarp Rusijos ir Vakarų eskalavimo priežastis, o jokių objektyvių įtampos tarp šių šalių priežasčių nėra.

Apie tai rašo „Die Welt“ publikuotame straipsnyje „Nepriekaištingai iracionalus“. Anot straipsnio autoriaus, po to, kai ukrainiečiams po kelis mėnesius trukusios kovos pavyko nuversti korumpuotąjį prezidentą Viktorą Janukovyčių kartu su visais jo parankiniais, Rusija turėjo būti patenkinta, kad Vakarai rūpinasi ekonominiu nustekentos Ukrainos atkūrimu, t.y. ši atkūrimą apmoka, rašo ru.tsn.ua. Tačiau faktai Ukrainos krizėje atlieka antraeilį vaidmenį.

„Lemiamą vaidmenį atlieka visiškai iracionalus elementas – V. Putino savęs suvokimas, kurį savo diktatoriško valdymo pagrindu jis perša koncernams, partijoms ir žiniasklaidai visoje Rusijoje“, – teigiama „Die Welt“ straipsnyje.

Kalbama apie asmeninį V. Putino valdžios projektą – Eurazijos sąjungą. Po šiuo skambiu pavadinimu slypi jau carų valdymo laikais buvęs, o 1917–1991 m. slėptas po Tarybų Sąjungos marksizmo ir leninizmo ideologija pridengtas senojo rusų Rusijos imperializmo atkūrimo siekimas.

„Akivaizdu, kad šis projektas Rusijos prezidentui toks svarbus, kad jis pasirengęs atsidurti ant pasaulinio karo slenksčio“, – rašo „Die Welt“.

Taip pat šio straipsnio autorius lygina V. Putiną su Hitleriu, kalbėdamas apie tai, kad nėra objektyvių Eurazijos sąjungos sukūrimo priežasčių lygiai taip pat, kaip nebuvo jokios būtinybės Hitlerio fantazijoms apie „gyvenamąją erdvę Rytuose“.

„Tokia sąjunga šiandieninei Rusijai nėra ekonomiškai naudinga. Turinčiai daug resursų, tačiau prastai išsivysčiusiai pramonine prasme valstybei būtinos ne naujos pardavimų rinkos, o technologinės naujovės, kurias galima gauti tik iš Vakarų valstybių“, – rašo „Die Welt“.

Tam, kad iracionalusis V. Putinas būtų sustabdytas, Vakarų demokratinių valstybių lyderiai turi būti ryžtingi ir užkirsti kelią mėginimams sumažinti įtampą, kuriuos Rusijos prezidentas vertina tik kaip silpnumą, lygiai taip pat, kaip ir Hitleris reagavo į taikos užtikrinimo politiką.

„Tačiau tai nereiškia, kad alternatyva turi tapti karas. Nuosekli Vakarų demokratinių valstybių vienybė ir ramybė gali priversti atsitraukti net ir tokį lyderį kaip V. Putinas“, – rašo „Die Welt“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi