Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Tūkstančiai gedi „Hamas“ kovotojo žmonos ir kūdikio

BNS 2015.09.08 13:45

Keletas tūkstančių žmonių trečiadienį dalyvavo „Hamas“ kovotojų vado Mohammedo Deifo žmonos ir kūdikio laidotuvėse, reikalaudami keršto Izraeliui.

Keletas tūkstančių žmonių trečiadienį dalyvavo „Hamas“ kovotojų vado Mohammedo Deifo žmonos ir kūdikio laidotuvėse, reikalaudami keršto Izraeliui.

Šaudydami iš kalašnikovų į orą jie nešė 27-erių Widad ir jos septynių mėnesių sūnaus Ali kūnus – dviejų iš mažiausiai keturių per Izraelio aviacijos smūgį antradienio vakarą Gazoje žuvusių žmonių.

Suvynioti į žalios spalvos „Hamas“ vėliavas žuvusieji buvo nešami iš mečetės į kapines Džabalijos pabėgėlių stovykloje. Taip pat buvo nešami dar dviejų per aviacijos smūgį trečiadienį žuvusių žmonių, kaip manoma „Hamas“ kovotojų, į vėliavas suvynioti kūnai.

„Keršto, keršto, keršto“, – skandavo minia eidama link kapinių, mosuodama „Hamas“ vėliavomis ir smerkdama Ezzedine'o al Qassamo brigadų kovotojų vado M. Deifo antrosios žmonos ir jų kūdikio nužudymą.

„Mus sukrėtė žinia, kad žuvo Mohammedo Deifo žmona. Prašome Ezzedine'o al Qassamo brigadų atkeršyti už šį nužudymą, už šias žudynes“, – sakė vienas procesijos dalyvių 22-jų Mohammedas.

„Aš toks pats kaip ir visi kiti Gazos Ruožo žmonės. Niekuo nesiskiriu nuo tų, kurie neteko savo vaikų. Tartum užėjo cunamis“, – kalbėjo pasipiktinęs Widad tėvas 56-erių Mustafa Harbas Asfura.

Dar prieš septynerius metus, kai jo universitetinį išsilavinimą turinti duktė ištekėjo už M. Deifo, tėvas bijojo, kad tai tolygu mirties nuosprendžiui.

„Mano duktė žinojo, kad mirs kaip kankinė, kai nusprendė tekėti už Mohammedo Deifo. Nuo tada visą laiką bijojome išgirsti žinią, kad ji mirė“, – sakė jis.

Sielvarto palaužtas M. H. Asfura savo mažytį vaikaitį ant rankų atnešė į mečetę iš šeimos namų Džabalijoje. Jo kūnas buvo suvyniotas į baltą drobulę, kuri nedengė išblyškusio mažylio veido su kraujosruvomis aplink akis.

Widad giminės vyrai ant pečių nešė moters kūną, kuris taip pat buvo įvyniotas į baltą drobulę ir „Hamas“ vėliavą.

M. H. Asfura sakė tik kartą matęs savo žentą, ir tai buvo per poros vestuves.

„Hamas“: mūsų vadas tebėra gyvas

Palestiniečių judėjimas „Hamas“ trečiadienį pareiškė, kad jų karo vadas Mohammedas Deifas tebėra gyvas ir tebevadovauja tebesitęsiančiame kare su Izraeliu Gazos regione.

„Okupantai sumokės už savo nusikaltimus Palestinos civiliams, ir Gazos pasienio gyventojai negrįš namo, kol jiems leis Mohammedas Deifas“, – sakoma „Hamas“ atstovo spaudai Sami Abu Zuhri pranešime.

Antradienį per Izraelio aviacijos smūgį su žeme buvo sulygintas šešiaaukštis namas Gazos mieste; jame žuvo M. Deifo žmona ir jų kūdikis. Paties karo vado likimas lig šiol nėra aiškus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.