Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.20 10:55

Japonijoje nuslinkus žemės nuošliaužai žuvo mažiausiai 27 žmonės

BNS 2014.08.20 10:55

Mažiausiai 27 žmonės, tarp jų keli vaikai, trečiadienį žuvo Japonijoje, kai smarkių liūčių sukelta žemės nuošliauža nuslinko Hirošimos miesto pakraštyje, pranešė policija ir žiniasklaida.

Mažiausiai 27 žmonės, tarp jų keli vaikai, trečiadienį žuvo Japonijoje, kai smarkių liūčių sukelta žemės nuošliauža nuslinko Hirošimos miesto pakraštyje, pranešė policija ir žiniasklaida.

Dar bent 10 žmonių dingo, kai naktį prašniokštusi liūtis, per kurią iškrito viso mėnesio kritulių norma, susilpnino šlaitus, jau anksčiau įmirkusius per kelias itin lietingas savaites.

Tarp aukų yra ir 53 metų gelbėtojas, žuvęs nuslinkus antrinei nuošliaužai po to, kai jis ištraukė į saugią vietą penkis kitus žmones.

„Visą naktį lijo ir griaudėjo, o liūtis buvo tokia smarki, kad bijojau išeiti į lauką, – viena gyventoja sakė televizijai „Fuji TV“. – Didžiuliai lašai. Dar niekada nebuvo mačiusi nieko panašaus.“

Virš nelaimės vietos skraidė sraigtasparniai, gelbėdami įstrigusius žmones, o gelbėtojai rausėsi purvo ir akmenų krūvose gyvenamuosiuose rajonuose, esančiuose už maždaug 5 km nuo miesto centro.

Tarp išlaisvintų iš po nuolaužų yra dvejų metų berniukas ir jo 11-metis brolis, kurių namas buvo sugriautas, kai vaikai miegojo.

Japonijoje, kurioje žemės labai stinga, miestai dažnai plečiasi kalnuotose vietovėse, o tokie rajonai tampa pažeidžiami žemės nuošliaužų.

Nelaimės ištiktoje vietovėje per parą iki trečiadienio ryto prilijo rekordinį kiekį – apie 240 mm, maždaug tiek pat, kiek paprastai prilyja per visą rugpjūtį, nurodė Meteorologijos agentūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi