Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.20 11:18

Nužudymą Fergusone tirs generalinis prokuroras

Į riaušių apimtą Fergusono miestelį Jugtinėse Valstijose prezidentas Barackas Obama siunčia generalinį prokurorą. Ericas Holderis trečiadienį atvyksta tirti juodaodžio paauglio nužudymo, dėl kurio ir prasidėjo vienuolika dienų besitęsiantys neramumai.

Į riaušių apimtą Fergusono miestelį Jugtinėse Valstijose prezidentas Barackas Obama siunčia generalinį prokurorą. Ericas Holderis trečiadienį atvyksta tirti juodaodžio paauglio nužudymo, dėl kurio ir prasidėjo vienuolika dienų besitęsiantys neramumai.

Praėjus vos kelioms valandoms, kai malšinti neramumų į Fergusono miestelį atvyko nacionalinė gvardija, prezidentas B. Obama ten vykti įsakė generaliniam prokurorui E. Holderiui. Jis į Fergusoną vyksta tirti 18-mečio juodaodžio Michaelio Browno nužudymo. Sant Luiso priemestyje, kuriame didžioji daugumo gyventojų yra juodaodžiai, paauglį šešiais šūviais nušovė baltaodis policininkas. Šis nužudymas ir sukėlė vienuolika dienų trunkančius neramumus.

B. Obama sako, kad E. Holderio atvykimas turėtų sumažinti įtampą ir parodyti protestuotojams, kad visi įvykiai bus nuodugniai ištirti. Paties nužudymo prezidentas nekomentavo.

„Tokius susirėmimus tarp miestelio gyventojų ir policijos pareigūnų matome ne pirmą kartą. Čia nieko naujo. Visada yra tragiška, kai miršta toks jaunas žmogus. Tačiau aš turiu būt labai atsargus ką nors komentuodamas, kol įvykis nėra ištirtas. Nors čia vietinės valdžios jurisdikcija, tačiau teisingumo departamentas dirba man, todėl komentuodamas turiu būti ypač atsargus, nes nenoriu kenkti tyrimui“, – sako JAV prezidentas B. Obama.

Nacionalinės gvardijos ir Generalinio prokuroro prireikė po to, kai vietinė policija nesugebėjo sutramdyti riaušininkų nei ašarinėmis dujomis, nei agresyviųjų areštais.

Antradienį mažiausiai šeši žmonės, tarp jų – keturi pareigūnai, buvo sužeisti per susirėmimus, dar mažiausiai trys dešimtys protestuotojų suimta.

Misūrio gubernatorius Fergusono miestelyje paskelbė nepaprastąją padėtį ir įvedė komendanto valandą. Prezidentas B. Obama sakė, kad nacionalinė gvardija turi nešti taiką, todėl bus pavaldi Misūrio greitkelių policijai.

„Labai svarbu atsiminti, kad nacionalinę gvardiją atsiuntė valsijos, o ne federalinė valdžia. Aš kalbėjau su gubernatorium Nixonu ir išreiškiau savo prašymą, kad nacionalinė gvardija butų naudojama tinkamai ir atsakingai“, – teigia B. Obama.

Misurio valstijos policijos atstovas tikino, kad per susirėmimus tikrai aidėjo šuviai, tačiau  policija neišovė nė vienos kulkos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi