Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.19 23:28

Izraelio aviacijai atakuojant Gazą, tūkstančiai palestiniečių palieka savo namus

ELTA, BNS 2014.08.19 23:28

Gazos rytiniuose rajonuose antradienį, atsinaujinus Izraelio aviacijos smūgiams, tūkstančiai palestiniečių bėgo iš savo namų, nešini rūbų maišais, pagalvėmis ir čiužiniais, pasakojo liudininkai.

Gazos rytiniuose rajonuose antradienį, atsinaujinus Izraelio aviacijos smūgiams, tūkstančiai palestiniečių bėgo iš savo namų, nešini rūbų maišais, pagalvėmis ir čiužiniais, pasakojo liudininkai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas matė, kaip iš vieno labiausiai per daugiau nei mėnesį trunkančią Izraelio kovą su „Hamas“ nukentėjusių Šedžajos rajonų bėga šimtai palestiniečių.

Dar tūkstančiai jų traukiasi iš Zeituno ir Šaafo rajonų ir ieško prieglobsčio Jungtinių Tautų mokyklose, pasakojo liudininkai.

Jungtinės Tautos pirmadienį pranešė, kad 81 JT mokykloje prisiglausti nori 237 tūkst. 600 palestiniečių.

Antradienį Izraelis atšaukė savo derybininkus iš Kairo, ir karo lėktuvai smogė į taikinius Gazoje, palestiniečių raketoms ėmus kristi Izraelio pietuose, nors abi pusės 24 valandas turėtų laikytis paliaubų .

Devynias dienas santykinės ramybės Gazoje staiga nutraukė dangumi į pietinę Izraelio dalį skriejančios trys raketos, kai iki paliaubų pabaigos vidurnaktį buvo likusios kelios valandos

Izraelis nedelsdamas atsakė karine jėga – aviacija smogė į taikinius.

Gazos Ruožo pietuose Rafos mieste buvo sužeisti du berniukai, šešerių ir devynerių metų, pranešė palestiniečių gelbėjimo tarnybų atstovas.

16.58 val. Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu nurodė šalies kariuomenei atnaujinti atakas Gazos Ruože po to, kai kovotojai paleido raketas į Izraelio teritoriją, remdamasi pareigūnais skelbia BBC.

Pasak Izraelio pareigūno, dėl „kovotojų grupės „Hamas“ įvykdyto paliaubų pažeidimo“ bus atakuojamos „teroristinės vietovės“.

Penkių dienų paliaubos pirmadienį buvo pratęstos dar 24 valandoms Kaire tęsiantis Izraelio ir palestiniečių atstovų deryboms dėl ilgalaikio ugnies nutraukimo.

Per mūšius nuo liepos 8 dienos žuvo daugiau nei 2 tūkst. 80 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi