Pasaulyje

2014.08.19 15:03

Pakistano opozicinė partija traukiasi iš parlamento

BNS2014.08.19 15:03

Pakistano opozicijos politiko Imrano Khano partija pirmadienį paskelbė, kad dėl ginčo su vyriausybe, kuris įsiplieskė dėl tariamo rinkimų balsų klastojimo, ji atsisakys visų turimų vietų parlamente.

Pakistano opozicijos politiko Imrano Khano partija pirmadienį paskelbė, kad dėl ginčo su vyriausybe, kuris įsiplieskė dėl tariamo rinkimų balsų klastojimo, ji atsisakys visų turimų vietų parlamente.

Buvusi kriketo žvaigždė I. Khanas tvirtina, kad pernai vykusių visuotinių rinkimų, kuriuose jo partija „Tehreek-e-Insaaf“ (PTI) liko trečia, rezultatai buvo suklastoti.

Jis reikalauja, kad premjeras Nawazas Sharifas atsistatydintų ir būtų surengti nauji rinkimai.

Drastišką sprendimą pasitraukti iš parlamento PTI priėmė po to, kai vyriausybė ėmėsi žingsnių pradėti oficialias derybas su I. Khanu ir populistu dvasininku Muhammadu Tahiru ul-Qadri, vadovavusiu daug dienų vykusiems analogiškiems protestams, kurių metu reikalauta naujų rinkimų.

I. Khanas protestuotojams sakė, kad antradienį vadovaus eitynėms į vadinamąją Raudonąją zoną Islamabade – sugriežtinto saugumo rajoną, kuriame įsikūrusios svarbiausios vyriausybės įstaigos ir užsienio valstybių ambasados.

„Vadovausiu eitynėms į Raudonąją zoną, ir mano darbuotojai eis paskui mane“, – sakė jis savo šalininkams per mitingą sostinėje pirmadienį vėlai vakare.

Kiek anksčiau pirmadienį PTI vicepirmininkas Shahas Mahmoodas Qureshi paskelbė netikėtą žinią apie partijos atstovų pasitraukimą iš parlamento.

„Atsistatydiname iš Nacionalinės Asamblėjos, Pandžabo asamblėjos, Beludžistano asamblėjos ir Sindo asamblėjos“, – sakė jis žurnalistams.

Pasak PTI vicepirmininko, partija vis dar sprendžia, kaip elgtis šiaurės vakarinėje Chaiber Pachtunchvos provincijoje, kur ji yra valdžioje.

PTI deputatų atsistatydinimo pareiškimai turi būti įteikti nacionalinio parlamento pirmininkui ir perduoti rinkimų komisijai, kuri savo ruožtu paskirs papildomus rinkimus. Sh. M. Qureshi negalėjo pasakyti, kada tai įvyks.

I. Khanas ir dvasininkas M. T. ul-Qadri šeštadienį vadovavo tūkstančių savo šalininkų „ilgajam žygiui“ į sostinę iš rytinio Lahoro miesto, vildamiesi mobilizuoti visuomenės paramą siekiui nuversti N. Sharifą.

Tačiau I. Khanui, priešingai nei jis žadėjo, nepavyko sutraukti didžiulių minių, o kitos opozicinės partijos pirmadienį atmetė jo raginimą pradėti „pilietinio nepaklusnumo“ kampaniją, faktiškai palikdamos jį politiškai izoliuotą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.