Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Įtampa Fergiusone didėja – pašauti 2 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

JAV nacionalinės gvardijos kariai pirmadienį buvo pasiųsti į neramumų apimtą Misūrio valstijos miestą, kur baltaodis policininkas nušovė neginkluotą juodaodį paauglį, o prezidentas Barackas Obama paragino atkurti ramybę.

JAV nacionalinės gvardijos kariai pirmadienį buvo pasiųsti į neramumų apimtą Misūrio valstijos miestą, kur baltaodis policininkas nušovė neginkluotą juodaodį paauglį, o prezidentas Barackas Obama paragino atkurti ramybę.

Du žmonės pirmadienį buvo pašauti, o dar 31 suimtas per naujausius naktinius neramumus.

Minėtus du žmones sužeidę šūviai buvo paleisti iš demonstrantų minios tame Sent Luiso priemiestyje, nes policija veikiausiai nešaudė, sakė Misūrio kelių policijos kapitonas Ronas Johnsonas.

Kiek anksčiau aiškiai nepatogiai besijaučiantis B. Obama sakė, kad vietos policijai nėra jokio pateisinimo naudoti „per didelę jėgą“, taip pat paragino tos valstijos administraciją „ribotai“ naudoti gvardiečius. Šalies vadovas taip pat smerkė smurtinius protestus.

Pirmadienio popietę apie 200 Nacionalinės gvardijos karių atvyko į policijos vadavietę, o ant aplinkinių pastatų budėjo snaiperiai. Tie kariai veikia vadovaujami Misūrio kelių policijos.

Šie pastiprinimai leido valstijos gubernatoriui Jay Nixonui atšaukti naktinę komendanto valandą, tačiau įtampa mieste tebėra didelė, gyventojams piktinantis dėl 18-mečio Michaelo Browno žūties.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Tikimasi, kad jie saugos Amerikos piliečius, tačiau jie kariauja su neginkluotais piliečiais“, – sakė protestuotojas Ronas Henry, vilkintis marškinėlius su užrašu „Liaukitės mus žudyti“.

Tęsiantis neramumais, fotonaujienų agentūros „Getty Images“ fotografas Scottas Olsonas buvo areštuotas dėl nežinomų priežasčių, nurodė jo darbdaviai.

Sutemus keli šimtai žmonių vėl išėjo dalyvauti protestuose, kai policija nukreipė minią į numatytas demonstracijų vietas, siekiant atlaisvinti pagrindinę Fergusono gatvę, kurioje pastarosiomis dienomis ne kartą buvo prasiveržęs smurtas. Eitynių dalyviams nebuvo leista sustoti ir būriuotis – jiems buvo liepta eiti tolyn.

Padėtis Fergusone išlieka smarkiai įtempta po to, kai ankstesnę naktį riaušininkai nusiaubė parduotuves ir svaidė Molotovo kokteilius.

Reuters/Scanpix nuotr.

M. Browną rugsėjo 9-ąją dieną, vidury dienos gyvenamojo rajono gatvėje nušovė 28 metų baltaodis policininkas Darrenas Wilsonas.Paauglio šeimos nusamdytas teismo medicinos ekspertas nustatė, kad į M. Browną buvo šauta bent šešis kartus, įskaitant du šūvius į galvą.

Vietos policijos paskelbtame vaizdo įraše, nufilmuotame vienos parduotuvės apsaugos kameros, matoma, kaip jaunuolis, kuris buvo įvardytas kaip M. Brownas, pastūmė krautuvės darbuotoją, pavogęs cigarų dėžutę likus apie pusvalandžiui iki momento, kai jis buvo nušautas.

Buvo pateikta prieštaringų to incidento versijų: policijos šaltiniai sako, kad įvyko grumtynės, per kurias M. Brownas mėgino pačiupti policininko ginklą, o įvykio liudininkai tvirtino, kad M. Brownas pakėlė rankas ir nesipriešino, tačiau buvo nušautas.

Dienraštis „The Washington Post“ paskelbė, kad M. Browno palaikuose rasta marihuanos pėdsakų. Buvęs Niujorko teismo medicinos vyriausiasis tyrėjas Michaelas Badenas, atlikęs M. Browno palaikų skrodimą jo šeimos prašymu, sakė neradęs jokių to jaunuolio grumtynių su policininkų žymių.

Teigiama, kad D. Wilsonas buvo sužeistas per tą incidentą, bet M. Badenas sakė neapžiūrėjęs to pareigūno. Ant M. Browno kūno parako žymių nebuvo rasta, todėl tikėtina, kad į jį buvo šauta iš ne iš mažesnio kaip 30–60 cm atstumo, tačiau auka galėjo būti nušauta ir iš 10 metrų atstumo, pridūrė M. Badenas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi