Pasaulyje

2014.08.18 19:25

A. Merkel apsilankė Latvijoje

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2014.08.18 19:25

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atvyko į Latviją, kur susitinka su premjere Laimdota Straujuma ir prezidentu Andriu Berziniu.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atvyko į Latviją, kur susitinka su premjere Laimdota Straujuma ir prezidentu Andriu Berziniu.

NATO sutarties 5-asis straipsnis, reikalaujantis, kad aljanso narės eitų į pagalbą bet kuriai kitai, ginkluotą užpuolimą patiriančiai narei, nėra tik teorinis susitarimas, pažymėjo pirmadienį žurnalistams Rygoje Vokietijos kanclerė A. Merkel.

Vokietijos lyderė pabrėžė, kad reikalinga didesnė negu anksčiau karinė parengtis, turint omenyje krizę Ukrainoje, ir kad taip pat būtina iš anksto sukurti sąlygas, kurios leistų NATO reaguoti sparčiai. Tai įmanoma užtikrinti per bendras karines pratybas ir karinės infrastruktūros plėtrą, sakė A. Merkel.

„Dirbkime kartu, kad mūsų pozicija stiprėtų“, – pridūrė ji.

Tarp susitikimo temų numatyta krizė Rytų Ukrainoje ir Rusijos paskelbto embargo Europos Sąjungos maisto produktams pasekmės. Latvijos premjerė L. Straujuma embargo nuostolius Latvijai įvertino 55 milijonais eurų. A. Merkel taip pat domina, kaip Latvija ruošiasi pirmininkavimui ES Tarybai, kurį perims kitų metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.