Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos separatistai neigia raketomis apšaudę pabėgėlių koloną

BNS 2015.09.08 13:45

Autobusų kolona, vežanti pabėgėlius iš Ukrainos rytinio Luhansko miesto, pirmadienį nukentėjo nuo sukilėlių raketų atakos, pareikalavusios žmonių gyvybių, tačiau tikslus aukų skaičius kol kas nežinomas, pranešė vienas Ukrainos kariuomenės atstovas.

Autobusų kolona, vežanti pabėgėlius iš Ukrainos rytinio Luhansko miesto, pirmadienį nukentėjo nuo sukilėlių raketų atakos, pareikalavusios žmonių gyvybių, tačiau tikslus aukų skaičius kol kas nežinomas, pranešė vienas Ukrainos kariuomenės atstovas.

„Teroristai apšaudė raketomis „Grad“ pabėgėlių iš Luhansko koloną netoli Chriaščuvatjės ir Novosvitlivkos gyvenviečių ... Laukiame žinių, kiek žmonių žuvo“, – sakė Ukrainos vyriausybė pajėgų šalies rytuose vykdomos „antiteroristinės operacijos“ atstovas.

Sukilėlių naujienų portalas teigė, kad Ukrainos ir pajėgų ir separatistų artilerija apšaudė vienos kitų pozicijas vietovėje, per kurią važiavo tie autobusai.

Vėliau pirmadienį vadinamosios Donecko liaudies respublikos premjero pavaduotojas Andrejus Purginas sakė, kad sukilėlių pajėgos nepajėgios surengti tokios atakos.

„Patys ukrainiečiai nuolat bombardavo tą kelią iš lėktuvų ir „Grad“. Panašu, kad jie dabar užmušė daugiau civilių, kaip darė kelis mėnesius iki šiol. Mes neturime galimybių siųsti „Grad“ į tą teritoriją“ – teigė jis.

Naktį Ukrainos pajėgos spaudė sukilėlius

Ukrainos vyriausybės pajėgos spaudė prorusiškus sukilėlius naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykusiose kautynėse, apsupdamos separatistų kontroliuojamą Horlivkos miestą ir atkovojusios kelias mažesnes gyvenvietes šalies rytuose, pranešė kariškiai.

Kariškiai savo pranešime nurodė įtariantys, kad sukilėliai pirmąkart panaudojo galingą Rusijos gamybos salvinės raketų ugnies kompleksą „Urgan“ į pietvakarius nuo Donecko miesto, netoli Novokaterinivkos kaimo.

Jokie aukų skaičiai nebuvo paskelbti, o sukilėliai jokių pranešimų apie tuos susirėmimus nepaskelbė.

Ukrainos pajėgos teigė nuolat stumiančios sukilėlius ir ardančios jų ryšių bei aprūpinimo linijas per keturis mėnesius Ukrainos rytus krečiantį konfliktą.

„Mažosios Ivanivkos ir Andrianivkos gyvenvietės buvo visiškai išvaduotos (nuo sukilėlių). Alčevsko gyvenvietė dabar visiškai izoliuota. Horlivka visiškai blokuojama“, – sakoma pranešime.

Prieš prasidedant šiam konfliktui daugiau negu 230 tūkst. gyventojų turėjusi Horlivka, tapusi vienu iš pirmųjų prorusiško sukilimo židinių, yra strategiškai svarbus miestas, esantis į šiaurę nuo pagrindinio kelio, jungiančio pagrindines separatistų tvirtoves – Donecką ir Luhanską.

„Samdiniai iš Rusijos paniškai mėgina ištrūkti iš tų vietų“, – sakoma Ukrainos kariuomenės pranešime.

Komentuodami sukilėlių raketų ataką Novokaterinivkoje, kariškiai nurodė: „Labiausiai tikėtina, kad per tą ataką buvo panaudota (salvinės raketų ugnies sistema) 9P140 „Uragan“. Tai pirmasis atvejis, kai panaudotas toks galingas ginklas.“

Kijevo vyriausybė kaltina Rusiją, kuri yra griežtai nusistačiusi prieš jos provakarietišką politiką, siunčiant per savo sieną tankus, raketų kompleksus ir šarvuočius, kurie patenka į sukilėlių rankas.

Maskva šiuo kaltinimus neigia ir tvirtina, kad Ukrainos vyriausybė, palaikoma sąjungininkų Vakaruose, bombarduoja artilerijos sviediniais ir raketomis milijonus rytų Ukrainoje gyvenančių rusakalbių, nepripažįstančių Kijevo valdžios, taip pat nutraukia jiems elektros ir vandens tiekimą.

Raketoms pataikius į Ukrainos pabėgėlių vilkstinę, žuvo „dešimtys“ žmonių

Dešimtys žmonių, tarp jų moterys ir vaikai, žuvo pirmadienį prie rytinio Luhansko miesto, raketoms pataikius į pabėgėlių automobilių koloną, pranešė Ukrainos kariuomenės atstovas.

Ukraina dėl šio incidento kaltina prorusiškus separatistus, tačiau šie atsakomybę neigia.

„Kovotojai iš anksto laukė kolonos ir visiškai ją subombardavo. Mes negalėjome suskaičiuoti aukų..., dešimtys (žuvo)“, – sakė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka žurnalistams.

„Koloną sudarė dvi dalys: pirmojoje važiavo suaugusieji gyventojai, o antojoje – vaikai, kurie buvo pervežami atskirai. Kolonos autobusai turėjo baltas vėliavas, taip pat ženklus, kurie reiškia, kad vežami būtent taikūs gyventojai, tie kurie yra priversti keltis kitur. Tačiau ji vis tiek buvo apšaudyta „Grad“ raketomis“, – informavo A. Lysenko.

Pasak jo, kol kas „aukų suskaičiuoti nepavyksta. Automobilių skaičius, aukų skaičius dar galutinai nenustatyti“. Jis taip pat sakė, jog „kalbama apie dešimtis aukų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi