Pasaulyje

2014.08.18 11:33

Rusija jaučiasi įvykdžiusi įsipareigojimus dėl Ukrainos

lrytas.lt2014.08.18 11:33

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po susitikimo Berlyne Ukrainos klausimu surengė spaudos konferenciją. Pasak jo, svarbiausia tarptautinės bendruomenės užduotis šiuo metu – humanitarinė pagalba Rytų Ukrainos gyventojams.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po susitikimo Berlyne Ukrainos klausimu surengė spaudos konferenciją. Pasak jo, svarbiausia tarptautinės bendruomenės užduotis šiuo metu – humanitarinė pagalba Rytų Ukrainos gyventojams.

„Humanitarinis klausimas mus turi suvienyti“, – sakė jis.

Taip pat jis pabrėžė, kad būtina užtikrinti sienos saugumą. Kad nebūtų neteisėtų sienos pažeidimų; ir Ukrainos pusė taip pat yra atsakinga už tai, kad siena nebūtų pažeidžiama.

„Ugnies nutraukimas – pati svarbiausia užduotis, nes žmonės žūsta“, – sakė S. Lavrovas ir aiškino, kad būtent tos vietos, į kurias bus pristatoma humanitarinė pagalba, kaip tik sustiprėjo apšaudymai.

Ugnies nutraukimas – abipusis procesas, bet S. Lavorovas eilinį kartą akcentavo, kad Ukrainos pusė pati neskuba jos nutraukti.

„Mes savo įsipareigojimus įvykdėme – o ugnies nutraukimo nėra“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Nepriklausomai nuo to, ar V. Janukovyčius dingo, ar ne, S. Lavrovo manymu, vis vien buvo būtina suformuoti sutartą nacionalinės vienybės vyriausybę.

„Vietoj to įvyko perversmas, ir atsirado ne nacionalinės vienybės, o nugalėtojų vyriausybė“, – sakė S. Lavrovas. Esą tai – Ukrainos tragedijos priežastis.

„Tai – kelias į nacionalinį susiskaldymą“, – aiškino jis.

Pokalbis dėl politinio sprendimo bus tęsiamas, siekiant atrasti visiems priimtinas politines formuluotes.

Kaip viena iš temų Berlyne buvo sienų saugumas. „Mes atsakome už sienos saugumą iš savo pusės“, – pabrėžė S. Lavrovas, o dėl pasienio punktų, kuriuos kontroliuoja separatistai, jis netiesiogiai vertė kaltę pačiai Ukrainai, kad ji jų nesugeba kontroliuoti.

Dėl ginkluotos technikos Rusijos pasienyje S. Lavrovas aiškino: „Kitoje sienos pusėje vyksta karas, šaudo raketos. Tai – už kelių kilometrų nuo mūsų sienos, yra atvejų, kai Ukrainos šarvuočiai įsiveržė į mūsų teritoriją. Todėl atsargumo ir budrumo čia negali būti per daug. Mūsų teritorijoje mes turime teisę naudoti priemones, užtikrinančias mūsų piliečių saugumą.“

Ukrainos centrinė valdžia, pasak S. Lavrovo, nekontroliuoja oligarchų sukurtų legionų. „Bet mes žinome, kad Vakarai turi jiems įtaką, ir tikimės, kad poveikis tiems, kurie nenori nutraukti karo, bus padarytas“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministras.

„Kol Kijevo valdžia laikysis principo, kad įsitvirtinti Kijeve jai reikalingos karinės pergalės prieš savo pačių tautą, nieko gero nebus“, –  apibendrino S. Lavrovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.