Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Nepaisant komendanto valandos, JAV Fergjusono mieste vėl vyko riaušės

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV Fergjusono miestelyje naktį į sekmadienį vėl vyko susirėmimai tarp demonstrantų ir policijos.

JAV Fergjusono miestelyje naktį į sekmadienį vėl vyko susirėmimai tarp demonstrantų ir policijos.

Prieš tai Misūrio gubernatorius Jay Nixonas paskelbė mieste ekstremalią padėtį ir naktinę komendanto valandą, kad būtų išvengta smurtinių protestų. Neramumai Fergjusone prieš savaitę įsiplieskė policininkui nušovus juodaodį paauglį.

BCC duomenims, pagrindinėje gatvėje susirinko apie 150 demonstrantų, kurie reiškė protestą dėl komendanto valandos. Policininkai panaudojo dūmines bombas ir ašarines dujas. CNN, remdamasi policija, pranešė, kad vienas demonstrantas patyrė rimtų sužalojimų. Jo gyvybei sekmadienį grėsė pavojus. Mažiausiai septyni protestuotojai buvo suimti.

Pasak „New York Times“, protestuotojai šaukė: „Mes esame Mike Brownas! Mes turime teisę taikiai susirinkti!“. Daugelis žmonių ėjo gatvėmis iškėlę rankas. Šis gestas tapo protestų Fergjusone simboliu. Liudininkų teigimu, juodaodis paauglys M. Brownas buvo nušautas, kai laikė į viršų iškėlęs rankas.

Baltaodis policininkas praėjusios savaitės šeštadienį paleido mirtinus šūvius į 18-metį, nors šis buvo neginkluotas. Nuo tada miestelyje nesiliauja protestai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi