Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.16 20:53

Kijevas ir Maskva susitarė dėl humanitarinės kolonos važiavimo

ELTA, 15min.lt, BNS 2014.08.16 20:53

Rusija ir Ukraina šeštadienį vakare susitarė dėl procedūros, kuri leistų Rusijos humanitarinės pagalbos kolonai kirsti Ukrainos sieną, pranešė Raudonasis Kryžius.

Rusija ir Ukraina šeštadienį vakare susitarė dėl procedūros, kuri leistų Rusijos humanitarinės pagalbos kolonai kirsti Ukrainos sieną, pranešė Raudonasis Kryžius.

„Abi vyriausybės susitarė dėl to, kaip vykdyti turinio apžiūrą ir pasirengimą konvojui“, – sakė Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Rusijoje atstovas Pascalis Cuttat.

Rusija į Ukrainą gabena „Buk“

Rusijos kariuomenė į Ukrainą gabena raketas „Buk“ sistemoms. Fotoreporteriams pavyko užfiksuoti dešimtis konteinerių, skirtų „Buk“ raketinėms sistemoms, praneša Ukrainos naujienų portalas tsn.ua. Fotografijos buvo padarytos Rusijos teritorijoje, 20 kilometrų nuo sienos su Ukraina.

Be to, kolonoje keliauja ir speciali technika, reikalinga konteinerių iškrovimui. Pagal matomus numerius aišku, kad sunkvežimiai priklauso Maskvos karinei apygardai.

Patvirtino Rusijos paramą ginkluote

Naujasis apsišaukėlių „Donecko liaudies respublikos“ vadeiva Aleksandras Zacharčenko pranešė, kad teroristų pajėgas papildė apie 1200 karių, kurie, anot A.Zacahrčenkos, keturis mėnesius buvo apmokomi Rusijos teritorijoje. Teroristai iš Rusijos taip pat gavo 30 tankų ir 120 šarvuočių. Tai teroristų vadeiva pareiškė duodamas interviu „Echo Moskvy“.

Penktadienį buvo pranešta, kad Rusijos kariuomenės kolona kirto sieną atskirai nuo kolonos, kuri gabena „humanitarinę pagalbą“.

„Radijo Svoboda“ praneša, kad „The Guardian“ ir „The Telegraph“ žurnalistai tapo liudininkais, kaip rusų kariuomenės konvojus kirto sieną netoli Donecko rugpjūčio 14 dieną stojus tamsai. Jie informavo, kad buvo užfiksuoti 23 sunkiosios karinės technikos vienetai.

Reuters/Scanpix nuotr.

Teroristai bėga iš Donecko ir ketina galutinai palikti jį iki pirmadienio

Ukrainos saugumas paskelbė, kad Donecke esantys teroristai persirengia civilių drabužiais ir bėga. Iš Jenakijevo ir Horlivkos pasitraukė ir čečėnų samdiniai. Apsišaukėlių „Donecko Liaudies Respublikos“ nariai stengiasi pasprukti iš Ukrainos pajėgų vis labiau supamos Donecko srities, informavo Ukrainos saugumo informacinio centro atstovas Andrėjus Lysenka.

„Didžioji dalis teroristų planuoja palikti Donecko sritį iki rugpjūčio 18 dienos. Kol kas nežinoma, kodėl būtent ši data paminėta“, – sakė jis.

Bandydami užsimaskuoti, teroristai rajoną palieka persivilkę civilių drabužiais bei iš vietos žmonių atimtais automobiliais. A. Lysenka sakė, kad panaši padėtis ir Luhansko srityje. Jie irgi patys nuima „Luhansko Liaudies Respublikos“ vėliavas ir bėga persirengę civiliais.

Vyksta susirėmimai prie sienos su Rusija

Ukrainos pajėgos ir prorusiški separatistai šeštadienį kovojo susirėmimuose netoli Rusijos sienos, bet nebuvo ženklų, kad konfliktas plėstųsi po Kijevo pareiškimo apie sunaikintą dalį karinės kolonos, kuri į Ukrainą įvažiavo iš Rusijos. Maskva jokiais atsakomaisiais veiksmais negrasino ir vietoje to pareiškė, kad pranešimai apie jos šarvuočių įvažiavimą į Ukrainą yra „fantazija“.

Tuo metu Vašingtone Baltieji rūmai sakė negalintys patvirtinti, kad Ukrainoje buvo atakuotos rusų transporto priemonės Pačioje Rytų Ukrainoje konfliktas šeštadienį grįžo prie modelio, kuris reiškėsi jau kelias savaites. Kijevas paskelbė, kad iš Rusijos gabenama karinė įranga, o sukilėliai sakė, kad atakavo Ukrainos pajėgas.

„Reuters“ reporteris Donecke – viename iš dviejų sukilėlių bastionų Rytų Ukrainoje – pranešė, kad miesto centre girdėjosi sprogimai.

Vėliau šeštadienį į Kijevą turi atvykti Suomijos prezidentas Sauli Niinisto, kuris turi susitikti su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir drauge su juo ieškoti suderėto sprendimo. Penktadienį S. Niinisto Pietų Rusijoje susitiko su Vladimiru Putinu ir vėliau kalbėjo apie paliaubų galimybę, bet kol kas neaišku, kaip tai galėtų būti pasiekta.

Reuters/Scanpix nuotr.

Ukrainos žvalgyba: Rusijos humanitarinį konvojų lydi persirengę kariškiai

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovo pavaduotojas Viktoras Jahunas pareiškė, kad Rusijos pasiųstą sunkvežimių koloną su humanitarine pagalba lydi tūkstantis užsimaskavusių kariškių, informuoja „Ukrinform“.

„Jie (Rusija. – ELTA) nepaprastosioms situacijoms turi specialią ministeriją, specialią baltai dažytą techniką, baltus lėktuvus, sraigtasparnius ir automobilius. Kyla klausimas, kodėl karinius sunkvežimius reikėjo dažyti žiemos metu naudojamais baltais dažais. Esant reikalui, jie gali būti lengvai nuplaunami“, – aiškino pareigūnas, pridūręs, kad Rusija turi stiprią sistemą ir patirtį teikiant realią humanitarinę pagalbą.

Anot V. Jahuno, tarp konvojaus vairuotojų nėra Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojų, o visi automobilius vairuojantys asmenys yra užsimaskavę kariškiai.

„Šią koloną veda per 1 000 karių. Pustuščiai „Kamaz“ sunkvežimiai ir tūkstantis žmonių ruošiasi įvažiuoti į Ukrainą“, – teigė SBU atstovas.

Reuters/Scanpix nuotr.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi