Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JT priėmė rezoliuciją prieš džihadistus Irake ir Sirijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria siekiama susilpninti islamistus Irake ir Sirijoje, priemonėmis finansavimui ir kovotojų iš užsienio srautui užgniaužti.

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria siekiama susilpninti islamistus Irake ir Sirijoje, priemonėmis finansavimui ir kovotojų iš užsienio srautui užgniaužti.

Tai kol kas plačiausio masto Saugumo Tarybos atsakas džihadistams, kurie dabar kontroliuoja dideles teritorijos dalis ir Irake, ir Sirijoje, ir kurie buvo kaltinami žiauriais nusikaltimais.

Be to, pagal britų parengtas priemones šeši islamistų lyderiai – iš Kuveito, Saudo Arabijos ir kitų šalių – buvo įtraukti į sankcijų tinklui „al Qaeda“, pagal kurias draudžiamos kelionės ir įšaldomas turtas, sąrašą.

Tarp tų šešių lyderių yra „al Qaeda“ aukšto rango lyderių, kurie teikė finansavimą „al Nusra“ frontui Sirijoje, ir grupuotės „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL), kuri dabar vadinasi „Islamo valstybė“ (IS), atstovas Abu Mohammadas al Adnani.

Britų ambasadorius Markas Lyallas Grantas pažymėjo, kad 15 narių Saugumo Taryba pademonstravo „stiprią vienybę“ priimdama rezoliuciją dėl IS ir „al Nusra“ keliamos grėsmės.

„Su siaubu stebėjome jų brutalius veiksmus – bandymus išnaikinti ištisas bendruomenes dėl jų religijos ar tikėjimo, žudymą nesirenkant, neteisėtas ir barbariškas egzekucijas, tyčinį taikymąsi į civilius gyventojus ir pasibaisėtiną lytinio smurto, ypač – prieš moteris ir vaikus, mastą“, – sakė jis.

Rezoliuciją parėmė visos 15 Saugumo Tarybos narių, tarp jų – Rusija, kurios paramą Sirijos prezidentui Basharui al Assadui iš dalies nulemia susirūpinimas, kad jo žlugimas galėtų sudaryti sąlygas islamistų valdžiai Damaske.

Pavadindama džihadistus grėsme tarptautinei taikai ir saugumui, Taryba rezoliuciją priėmė pagal JT chartijos VII skyrių – tai reiškia, kad priemones galima įgyvendinti karine jėga ar ekonominėmis sankcijomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi