Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Vengrijos premjeras: ES šovė sau į koją

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES), dėl konflikto Ukrainoje įvesdama prekybos sankcijas Rusijai, „šovė sau į koją“, penktadienį interviu radijui sakė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

Europos Sąjunga (ES), dėl konflikto Ukrainoje įvesdama prekybos sankcijas Rusijai, „šovė sau į koją“, penktadienį interviu radijui sakė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

Europos sankcijos dėl numanomo Maskvos vaidmens Rytų Ukrainoje „mums kenkia labiau nei rusams“, sakė V. Orbanas savaitiniame interviu visuomeniniam radijui.

„ES turėtų ne tik kompensuoti (nuostolius) dabar kenčiantiems gamintojams, bet ir permąstyti visą politiką“, – sakė jis.

Minimos sankcijos, drauge su Rusijos atsakomuoju draudimu importuoti iš ES daugumą maisto produktų, reiškia, kad kai kurios ES šalys patiria smūgį prekybai. ES narė Vengrija taip pat yra priklausoma nuo Rusijos gamtinių dujų.

Rusija yra didžiausia buvusios komunistinės Vengrijos prekybos partnerė už ES ribų, o 2014 metais ji suteikė Budapeštui daugelio milijardų eurų paskolą vienintelei vengrų atominei elektrinei plėsti.

„Nuo eksporto priklausomai ekonomikai prekybos sankcijos visuomet prieštarauja nacionaliniams interesams“, – sakė V. Orbanas.

Pasak jo, jis ieškos partnerių siekdamas įtikinti ES keisti taktiką dėl sankcijų, ir paragino per viršūnių susitikimą aptarti būsimą ES ir Rusijos bendradarbiavimą prekybos srityje.

Europos Komisija ketvirtadienį sakė, kad imsis nepaprastųjų priemonių augintojams Europos Sąjungoje, kuriuos paveikė Rusijos draudimas importuoti maisto produktus, paremti.

ES žemės ūkio komisaras Dacianas Ciolosas sakė, kad šios priemonės bus pristatytos „kitos savaitės pradžioje“ ir kad jomis bus siekiama paremti vaisių ir daržovių pardavėjus, kurie „aiškiai yra bėdoje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.