Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tūkstančiai pakistaniečių reikalauja premjero atsistatydinimo

ELTA 2015.09.08 13:45

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį išėjo į Pakistano sostinės Islamabado gatves protestuoti prieš ministro pirmininko Nawazo Sharifo valdymą ir galimą rinkimų rezultatų klastojimą, skelbia „Associated Press“.

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį išėjo į Pakistano sostinės Islamabado gatves protestuoti prieš ministro pirmininko Nawazo Sharifo valdymą ir galimą rinkimų rezultatų klastojimą, skelbia „Associated Press“.

Protesto akcijas prieš N. Šarifą inicijavo trečios pagal dydį Pakistano politinės partijos lyderis Imranas Khanas ir aršus Talibano priešininkas, dvasininkas Tahiras-ul-Qadri.

„Sėdėsiu čia. N. Sharifai, tau teks apsispręsti. Turi tik vieną galimybę: atsistatydinti ir surengti naujus rinkimus“, – savo šalininkams Islamabade kalbėjo I. Khanas, pridūręs, jog dabartinė Pakistano vyriausybė yra nepriimtina. – Mes jų nepripažįstame, mes norime teisingumo, norime išsilaisvinti nuo tokios valdžios“.

Pernai demokratiniuose rinkimuose laimėjęs N. Sharifas kol kas atmeta galimybę pasitraukti iš valdžios. Premjero valdančiosios partijos atstovas Rana Sanaullahas tikino, kad vyriausybė yra pasirengusi atlikti tyrimą dėl rinkimų rezultatų klastojimo, tačiau atmetė galimybę nusišalinti dėl vykstančių protestų.

AFP/Scanpix nuotr.

Lahoro mieste ketvirtadienį susirinkusi protestuotojų minia patraukė į sostinę ir žada čia pasilikti, kol nebus išklausyti jų reikalavimai. Nepaisant pliaupiančio lietaus, minia Islamabadą pasiekė vėlų penktadienio vakarą. Miesto policijos atstovų duomenimis, sostinėje šiuo metu protestuoja apie 60 tūkst. žmonių. Daugelis magistralinių gatvių užblokuotos jūrinių krovinių konteineriais.

1947 m. nepriklausomybę nuo Indijos gavusiame Pakistane šiuo metu gyvena 180 mln. žmonių. Iki pat pernai metų rinkimų šalyje valdžia dažniausiai keitėsi karinių perversmų būdu. Baiminamasi, kad dabartiniams politiniams neramumams įsismarkavus, Pakistano likimą į savo rankas perims kariuomenė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi