Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.05 19:00

Sirija savo noru sudarė neskraidymo zoną prie sienos su Turkija

ELTA 2012.10.05 19:00

Sirijos vadovybė įsakė savo kariuomenei nutraukti kovos veiksmus 10 kilometrų zonoje palei sieną su Turkija, rašo „Today`s Zaman“, remdamasis informuotais šaltiniais.

Sirijos vadovybė įsakė savo kariuomenei nutraukti kovos veiksmus 10 kilometrų zonoje palei sieną su Turkija, rašo  „Today`s Zaman“, remdamasis informuotais šaltiniais.

Šiais duomenimis, Sirijos karinei aviacijai uždrausta priskristi prie sienos arčiau kaip per 10 kilometrų, o artilerijai – apšaudyti šį ruožą. Ar atitinkamas įsakymas duotas ir bendrosios paskirties antžeminei kariuomenei, nepranešama.

Tuo būdu Sirija iš esmės sudarė neskraidymo zoną virš palyginti nedidelės savo teritorijos dalies. Kaip tik šito daugelį mėnesių siekė sirų sukilėliai, neturintys šiuolaikinių priešlėktuvinės gynybos priemonių.

Sprendimas uždrausti aktyvius artlerijos ir aviacijos veiksmus pasienio ruože buvo priimtas po incidento Turkijos mieste Akčakalėje, kur spalio 3 d. kelis žmones užmušė sviediniai, paleisti iš Sirijos teritorijos.

Atsakydama į šį apšaudymą Ankara smogė kelis smūgius Sirijos kariuomenei ir priėmė įstatymą, leidžiantį naudoti Turkijos ginkluotąsias pajėgas kitų šalių teritorijoje. Turkijos vadovybė įspėjo Damaską, kad jos kantrybė nėra beribė, todėl dar vienas toks incidentas turėtų labai skaudžių padarinių.

Sirija pripažino savo kaltę dėl Turkijos teritorijos apžaudymo, pareiškė oficialią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir pažadėjo, kad tokie incidentai nepasikartos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi