Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.14 19:18

Rusijos konvojui riedant į Ukrainą atsistatydino I. Strelkovas

ELTA, BNS, LRT.lt 2014.08.14 19:18

Pagrindinis prorusiškų Rytų Ukrainos sukilėlių karinis lyderis Igoris Strelkovas ketvirtadienį atsistatydino, pranešė separatistų vadovybė.

Pagrindinis prorusiškų Rytų Ukrainos sukilėlių karinis lyderis Igoris Strelkovas ketvirtadienį atsistatydino, pranešė separatistų vadovybė.

Ji „pritarė“ I. Strelkovo, kuris yra rusas, atsistatydinimui iš „Donecko liaudies respublikos“ gynybos ministro posto „ryšium su jo perkėlimu į kitą darbą“, sakoma sukilėlių interneto svetainėje paskelbtame pareiškime.

Trečiadienį buvo pasklidęs gandas apie sunkų I. Strelkovo sužeidimą

Ukrainos pajėgos skelbia visiškai apsupusios Luhanską

Ukrainos kariuomenė, jos pačios duomenimis, visiškai apsupo sukilėlių bastioną Luhanską šalies rytuose, praneša agentūra AFP.

Vyriausybiniai daliniai atkirto paskutinį kelią, vedantį į Rusijos pasienį, sakė kariuomenės atstovas. Tai reiškia, kad Luhanskas visiškai apsiaustas.

Kijevas: be leidimo įvažiavęs Rusijos konvojus bus stabdomas visais įmanomais būdais

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka teigė neturintis duomenų apie humanitarinio konvojaus iš Rusijos maršrutą, tačiau įspėjo, kad sunkvežimių kolona bus blokuojama, jei į Ukrainos teritoriją bandys patekti pro separatistų kontroliuojamus postus, skelbia „Ukrinform“.

„Neturime jokių duomenų apie konvojaus buvimo vietą“, – teigė A. Lysenka, pridūręs, jog mėginimai į Ukrainą patekti pro vyriausybės pajėgų nekontroliuojamus sienos kirtimo punktus bus „blokuojami pasitelkus visas įmanomas priemones“.

Pareigūno teigimu, Ukrainos tarnybos Donecko ir Luhansko regiono gyventojams jau suteikė daugiau kaip 250 tonų maisto.

„Nuo liepos 6 dienos Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba į rytus pristatė 250 tonų maisto, 800 specialiųjų maisto davinių, 9 tūkst. litrų geriamojo vandens ir tūkstančius kepalų duonos“, – vardijo A. Lysenka.

Ketvirtadienį iš Kijevo į Luhanską taip pat pajudėjo 19 sunkvežimių kolona su 240 tonų humanitarinės pagalbos kroviniu. Kaip pranešama, automobilių kolonos su humanitarine pagalba Donbasui išriedėjo ir iš Charkovo bei Dniepropetrovsko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi